PALAU I TAJWAN – podróże indywidualne

Tajwan i Palau to dwa światy, które postanowiliśmy połączyć podczas jednego wyjazdu. Ultranowoczesność, pośpiech, świat podwodny i błogie lenistwo na rajskich plażach. Czy da się połączyć taką mieszankę. Naszym zdaniem tak. Zaryzykujmy taką podróż…

Zapraszamy Państwa na wyjazd do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Palau i na Tajwan – na egzotyczną przygodę na Pacyfiku. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję na zapoznanie się z nieznaną kulturą i tropikalną florą. Nie zabraknie też leniwego wygrzewania się pod palmami czy też eksploracji świata podwodnego w zależności od upodobań.

palau_d1DZIEŃ 1
WARSZAWA

Spotkanie na międzynarodowym lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie wylot rano na Tajwan z  międzylądowaniem w jednym z europejskich portów.

DZIEŃ 2palau-d2
TAJWAN/ TAIPEI

W godzinach porannych przylot na lotnisko Taoyuan, transfer do hotelu i czas na zakwaterowanie. Wizyta w budynku wieżowca Tajpej 101, który do 2007 roku szczycił się mianem najwyższej konstrukcji świata.

Nocleg w hotelu 4 * usytuowanym w centrum miasta, hotel 4* oferuje eleganckie pokoje, internet wi-fi oraz możliwość korzystania z siłowni.
Dla chętnych wieczorem poznawanie uroków nocnego życia Taipei.

DZIEŃ 3palau_d3
TAJPEJ/ KOROR


Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo–paszportowa i przelot na Palau. Po przylocie na Palau, przechodzimy kontrolę wizową (niezbędna wiza do USA). Przylot do Koror o godzinie 18:00. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odświeżenie się i powitalna kolacja. Nocleg.

KOROR – Dawna stolica Republiki Palau położona na wyspie Koror. To też największe miasto Palau, w którym zamieszkuje blisko połowa  ludności tego wyspiarskiego kraju. Według danych szacunkowych na rok 2000 liczyła 9587 mieszkańców.

DZIEŃ 4palau_d4
PALAU / JELLYFISH LAKE/ JEZIORO MILKY WAY,

Rano, po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę statkiem do Jellyfish i Rock Islands. Znajduje się tu kolekcja barwnych koralowców, starożytnych reliktów raf i ponad 200 wapiennych wysepek w regionie Koror.
Przypominają one naszyjnik pereł rzucony na lazurowe wody Palau. Każda z wysp jest udekorowana białym piaskiem, bujną zielenią lasu, przepięknymi koralowcami i fascynującym życiem morskim. To prawdziwa podróż do raju. Podczas podróży dotrzemy do Jeziora Milky Way, które jest nadmorskim regionem ulokowanym pomiędzy Rock Islands. Było uformowane przez kolejne warstwy pyłu wulkanicznego, które po czasie przeobraziły się w błoto wulkaniczne. W przeciwieństwie do większości przejrzystych wód morskich w okolicy Palau, Milky Way jest mlecznobiałego koloru, z powodu wulkanicznego błota z dna jeziora mieszającego się z wodą morską – i stąd właśnie pochodzi nazwa. Pomimo tego, że aktywność wulkanu wygasła, podwodne gorące źródło wciąż wybucha i wokół roztacza się zapach siarki. Błoto z Milky Way jest znane ze swoich właściwości odmładzających dla skóry. Następnym etapem naszej wycieczki będzie Jellyfish Lake które słynie z miliona złotych meduz migrujących
przez jezioro w czasie dnia. Jezioro jest połączone z oceanem wapiennymi tunelami. Lunch na jednej z tropikalnych plaż Palu podawany pod palmami a następnie powrót do hotelu.
Po powrocie relaks w hotelu. Wieczorem kolacja w restauracji hotelowej.

DZIEŃ 5palau-_d5
PALAU – RAJ DLA NURKÓW/RELAKS NA PLAŻY

Ten wyjątkowy dzień przeznaczamy bądź na nurkowanie, bądź też na plażowanie. Wybór należy do uczestników podróży. Ci, którzy posiadają uprawnienia będą mogli uczestniczyć w jednodniowym safari nurkowym na jednym z najciekawszych akwenów na świecie. Wszystkich których nie pociąga życie podwodne będą zachwyceni dniem wolnym, ponieważ Palau to raj dla plażowiczów. Jednodniowe safari nurkowe będzie obejmowało 3 lub 4 zanurzenia w zależności od warunków pogodowych, morskich oraz samej wytrzymałości nurków.
Nurkowania na Palau, to oczywiście koralowy raj – ciepła woda, wspaniała widoczność (spada nieco w porze deszczowej od września do listopada) stada rekinów i barakud, ogromne gorgonie, przepiękne korale miękkie, słynny uskok Ngemelis, który Cousteau uznał za najlepszą ścianę nurkowa na świecie. Interesujące są również japońskie wraki z drugiej wojny światowej – wiele z nich jest łatwo dostępnych na głębokościach ok. 15- 20 metrów. Wyspy Palau mają jeszcze jedną zaletę, nie ma tam tysięcy turystów i nurków- tak jak np. w Egipcie przez co nurkowania przebiegają tam w zdecydowanie bardziej kameralnej atmosferze.
Archipelag Palau leży w miejscu, gdzie spotykają się wielkie prądy oceaniczne Pacyfiku, co sprawia, że morska fauna bogata jest tu jak nigdzie indziej. Miejsca nurkowe wybierane są w zależności od pływów oraz od fazy księżyca. Zawsze wybierane są najlepsze miejsca w zależności od tych czynników, ale z uwagi na ich zmienność na
Palau nie można z wyprzedzeniem ustalić miejsca nurkowego.


Miejsca nurkowe:
Blue Corner, miejsce uznane za jedno z najbardziej niesamowitych na świecie! Nie jest to łatwe nurkowanie, ponieważ silny prąd może zmienić się w każdej chwili, jednak bajeczne formacje koralowe oraz „zupa rybna” naokoło gwarantują zaliczenia zupełnie unikatowego doświadczenia nurkowego. Nurkowanie można zacząć od  Blue Holes – wielka jaskinia z dwoma wejściami wielkości 5 i 27metrów.

German Channel – wschodnia część wyspy Ngemelis, czas dopłynięcia 40-50min, jedyne takie miejsca gdzie tunel przechodzi przez środek rafy. Kanał przecina rafę barierową między wyspą Ngemelis a wyspą Ngercheu. Powstał w okresie gdy wyspy były pod niemiecką okupacją (1899-1914), kanał łączy lagunę wewnętrzną z otwartym oceanem. Teren bogaty w mnogość gatunków twardych korali. Miejsce, które upodobały sobie Manty. Od strony laguny piaszczyste dno z miękkimi koralami.

Turtle Wall – Południowa ściana wyspy Ngemelis. Najpiękniejsze nurkowanie między 13 a 20 metrem . Prąd może się pojawić, jednak przeważnie jest słaby. Nazwa tego miejsca nie mija się z rzeczywistością, spotykamy wiele żółwi! Żółwie jedzące, śpiące, pływające… Na ścianie wielkie skupiska miękkich korali, Emperor, Angelfish, Clownfish, Turtles, White Tip and Nurse Sharks.

New Drop Off – jedno z topowych miejsc, na zachód od German Channel, widoczność 15- 40m zależnie od falowania, może pojawić się bardzo silny prąd. Dwie wielkie ściany stykają się tworząc ostre załamanie, gdzie plateau zatrzymuje się na 10 metach, aby potem opaść ostro do głębokości 150 metrów. Teren patrolowany przez Grey Sharks, pojawiają się ławice barakud oraz Snnapers’ów.

Chandelier Cave – nurkowanie w jaskini, która jest systemem pięciu połączonych komór. Jaskinie w obszarze Palau zawdzięczamy wulkanicznej aktywności dna oceanicznego, procesom, które spowodowały utworzenie wysp archipelagu. Obecnie jaskinie są w większej części wypełnione wodą. Często napotykamy ślady burzliwej historii bitew toczących się tutaj podczas II wojny światowej.

NA ZAMÓWIENIE JEST MOŻLIWA: opcja przelotu helikopterem nad Palau.

DZIEŃ 6palau_d6
KOROR / PALAU

Po śniadaniu całodzienna wyprawa kajakowa start o 8.30. Eksploracja wapiennych wysp i ukrytych zatoczek, snorkeling  wokół jaskini Bat Cave, to wyjątkowe przeżycie podczas tej wprawy. Wyprawa odkryje przed grupą ukryte jeziora, oraz mangrowe kanały w idyllicznej scenerii archipelagu Palau. Na jednej z plaż zjemy egzotyczny lunch. Podczas wyprawy nie jest wymagane doświadczenie w wiosłowaniu. Po powrocie z wyprawy kajakowej do hotelu ok. 16.30 relaks i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Kajaki- Kompaktowy kształt kajaka umożliwia łatwe manewrowanie nawet w ciasnych meandrach . Duża wodoszczelna komora bagażowa na rufie w połączeniu z miejscem w dziobie zapewnia wystarczającą przestrzeń ładunkową. Wyjątkowo komfortowe siedzenia. Grupa ma zapewnioną opiekę przewodnika, który nie tylko przeprowadzi uczestników przez system morskich wysepek, ale również opowie ciekawostki przyrodnicze i kulturowe. Wieczorem kolacja. Po kolacji film opowiadający historie Palau i Peleliu podczas 2-giej wojny światowej.

DZIEŃ 7bali_d8
PALAU/PELELIU


Ekspedycja łodziami motorowymi na snorkeling ( dla nurków możliwość nurkowania) w południowej części archipelagu Palau u wybrzeży wyspy Peleliu. Po snorkelingu zwiedzamy słynną z 2- giej wojny światowej wyspę Peleliu. Lunch na jednej z lokalnych plaży archipelagu w formie lunch boxów. Przejazd lokalnymi busikami przez wyspę w stronę lotniska gdzie odbywała się wielka bitwa podczas wojny o Pacyfik. Zobaczymy stare czołgi, bunkry i to czego dżungla nie pochłonęła . Z Peleliu wracamy szybkimi łodziami motorowymi do przystani promowej hotelu.

DZIEŃ 8palau_d8
PALAU

Po śniadaniu zwiedzanie interioru archipelagu. Palau oferuje coś więcej, niżtylko wodne aktywności. Na mapie regionu można zobaczyć wielką zieloną wyspę – Babeldaob. Jest to miejsce, którezarasta pierwotny las, a  wodospad Ngardmau jest ukryty w samym jego środku. Żeby się do niego dostać, trzeba jechać godzinę, a następne 60 min wędrować przez dżunglę poprzecinaną strumieniami. Rozpryskująca się z wodospadu woda lśni w promieniach słońca, tworząc wyjątkową tęczę i niezapomniany widok, który z pewnością wynagrodzi zmęczenie wędrówką. Z wodospadu przejazd na północną część wyspy Babeldaob do stanu Ngarchelong, aby zobaczyć kamienne monolity Palau, pozostałość po starej cywilizacji która zamieszkiwała archipelag. W drodze powrotnej zwiedzanie niesamowitej stolicy Palu Melekok. Na teren stanu Melekeok została oficjalnie przeniesiona stolica Palu. Dotychczasową stolica było miasto Koror, odbyło się to 27 października 2006 roku. Melekeok jest stolicą Palau i według szacunkowych danych na rok 2013 liczy 662 mieszkańców. W trakcie wyprawy lunch w okolicach wodospadu Ngardmau. W drodze do hotelu zwiedzanie Koror. Spacer po lokalnych sklepikach, marketach i wizyta w jednym z lokalnych pubów. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja .

NA ZAMÓWIENIE JEST MOŻLIWA: wyprawa na ryby ! Specjalnie przystosowana łódź zabierze ochotników o świcie na połowy egzotycznych ryb.

DZIEŃ 9palau-d9
PALAU/ TAIPEI

Rano śniadanie. Po śniadaniu relax na plaży, ostatni snorkeling na pobliskiej rafie koralowej. Wykwaterowanie z hotelu i ok. godz, 17.00 wylot z Palau do Taipei. Przylot do Taipei. Przejazd do hotelu .
Przejazd do hotelu znajdującego się w Parku Narodowym Yangmingshan, słynnego z gorących źródeł, pokładów siarkowych, fumaroli oraz pięknych tras trekkingowych biegnących u stóp nieaktywnego już wulkanu. Wieczorem późna kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 10palau_d10
PARK NARODOWY YANGMINGSHAN

Po śniadaniu poranny trekking po Parku Narodowym Yangmingshan powrót na lunch i odpoczynek w gorących źródłach z których słynie to urokliwe miejsce. Wieczorem kolacja.

DZIEŃ 11palau_d11
TAIPEI

Po śniadaniu ostatnie chwile przeznaczone na gorące źródła. Poranna wizyta w wiosce rybackiej oraz Geoparku Yehliu mieszczącym się na półwyspie o długości 1 700 metrów. Formacje skalne zostały utworzone przez długie lata poprzez erozje spowodowana falami wody morskiej. Znajdziemy tam przeróżne formacje skalne w postaci grzybów, świeczek czy tez jaskinie i wygładzone brzegi klifów. Przejazd i zwiedzanie malowniczo wciśniętego pomiędzy góry portu Keelung Harbor. Lunch i przejazd na lotnisko w Tajpej. Odprawa i wylot do Polski.

 

DZIEŃ 12globus_samolot1
WARSZAWA

Lądowanie na Międzynarodowym Lotnisku im. Fryderyka Chopina.

 • MIEJSCE AKCJI: TAJWAN I PALAU
 • TERMIN:  Maj 2023
 • DŁUGOŚĆ: 12 DNI
 • LICZBA UCZESTNIKÓW: 6-10 osób
 • ZAKWATEROWANIE: hotele 4* i 5*
 • WYŻYWIENIE: śniadania, lunche i kolacje

CENA: 5490 $/OSOBĘ

 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot na trasie WARSZAWA – TAJPEI- KOROR – TAJPEI -WARSZAWA.
 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje.
 • Transport w kraju docelowym.
 •  Atrakcje wymienione w programie.
 •  Bilety wstępów według programu.
 • Ubezpieczenie UNIQA KL 50.000 € ubezpieczenie bagażu 400 EURO.
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu.
 • Opiekę przewodnika EcoGlobe travel
 • Opiekę przewodników lokalnych.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Napojów alkoholowych, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie.
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej.
 •  Podatku VAT (0%).

W SPRAWIE OFERTY PROSZĘ O KONTAKT:

jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl