INDIA EXPEDITION – podróże indywidualne

INDIA EXPEDITION – wyjazd w najbardziej charakterystyczny rejon Azji do Indii. Wyprawa oferuje olbrzymie bogactwo kultury, fauny i flory. Stworzyliśmy program, który zapewni obok odpoczynku wiele atrakcji: majestatyczny Taj Machal – pomnik miłości, urokliwe zakątki starego Delhi, wyprawa na słoniach do wielkiego fortu Amber – Dżajpur, Wyprawa do pałaców Maharadży w Radżastanie, Egzotycznych świątyń, tajemniczych miast, pustyni Tar, górskich osad i Benaresu świętego miasta Hinduizmu.
Jest to niezwykły wyjazd ukazujący północne Indie wraz z Radżasthanem i Benaresem. Trasa wyprawy pokazuje wielość obliczy Indii. Pozwala spełnić marzenia o wkraczaniu w świat spoza utartych i znanych szlaków; Indyjskiej pustyni Thar dzikiej i nieposkromionej, Radżasthanu kraju Maharadżów, oraz świętego Benaresu.
Poznamy Indie, które ukazują egzotyczne krajobrazy czy malownicze sceny z życia lokalnych społeczności i pozostawiają pozytywne, magiczne wspomnienia na długi czas. Wspaniała przygoda w samym centrum hinduistycznej kultury i religii pozwoli lepiej zrozumieć oba fenomeny. Podróż dla miłośników przygody pragnących poczuć klimat miejsc odludnych, dzikich i niedostępnych. Czeka nas wizyta na pełnych kolorytu bazarach, kolacje w niepowtarzalnych plenerach, nocleg w pałacu Maharadży w Pokranie w sercu Rajastanu. Zadbaliśmy także o standard noclegów, proponując zakwaterowanie w wyselekcjonowanych miejscach, w eleganckich hotelach 4* i 5* oraz w pałacach maharadżów Pokranu i Bikaneru. Proponowany program i jego oprawa stworzy niezapomniany klimat całej wyprawy i pozostawi w pamięci uczestników niezatarte wspomnienia. Mamy nadzieję, że wspaniała przygoda w samym centrum Indii pozwoli lepiej zrozumieć ten niezwykły kraj. Wyprawa jest połączeniem eksploracji i luksusu, które daje gwarancje przeżycia niezapomnianych dni w najbardziej niezwykłych rejonach Indii.

dzien11 DZIEŃ
WARSZAWA

Spotkanie na międzynarodowym lotnisku im. Fryderyka Chopina. Wylot do Indii. W drodze do Indii Międzylądowanie w jednej ze stolic europejskich.

dzien22 DZIEŃ
DELHI / BENARES

Przylot na międzynarodowe lotnisko Indiry Ghandi w New Delhi.
Po odprawie i kontroli paszportowo wizowej przejazd z lotniska międzynarodowego na lokalne i przelot do Benaresu.
Przylot do Benaresu. Przejazd z lotniska do hotelu 4*. Wieczorny spacer po ghatah nad brzegiem Gangesu i zwiedzanie Beneresu – świętego miasta Indii. Udział w wieczornym arathi – modlitwie nad brzegami Gangesu. Wieczorem Kolacja i nocleg w Hotelu.

dzien33 DZIEŃ
BENARES

 Poranna przejażdżka łodziami po Gangesie o świcie kiedy słońce powstaje, obserwowanie zwyczajów hinduizmu łącznie z obrzędem Puja oczyszczenia po przez obmycie ciała w świętej rzece Gangesie. Wizyta w świątyni Sziwy – Wiśwanath. Po śniadaniu Wizyta w Forcie po drugiej stronie Gangesu oraz wycieczka do Sarnath gdzie Budda dostąpił oświecenia.

Kolacja i nocleg w hotelu.

dzien4

4 DZIEŃ
BENARES / NEW DELHI

Po śniadaniu w hotelu przejazd na lotnisko w Benaresie. Odprawa i wylot do stolicy Indii New Delhi, transfer do Hotelu 4*. Po południu zwiedzanie Zespołu Qutab Minar z najwyższym minaretem (76 m) z początków panowania muzułmańskiego w Indiach w XII w. Następnie zwiedzanie Nowego Delhi – Pałacu Prezydenckiego, Bramy Indii – 42 – metrowego łuku triumfalnego, oraz czas na zakupy. Wieczorem wizyta w świątyni Sikhijskiej oraz uczestnictwo w medytacjach. Po wejściu do świątyni poczęstunek słodkim prasad, podawanym do medytacji które można skonsumować lub ofiarować innym ludziom uczestniczącym w medytacji. Wieczorem Kolacja i nocleg w hotelu.

SIKHOWIE społeczność zamieszkująca gł. indyjski Pendżab; ok. 17 mln osób (2% ludności Indii wyznają sikhizm; jako odrębna grupa religijna, polityczna, kulturalna są znani od końca XV w.; od połowy XVIII w. wspólnotę tworzyło 12 potężnych klanów rodowych, które dominowały gł. w Pendżabie.

DELHI   Założone w XVII w. przez Szach Dżahana, do XIX wieku pełniło rolę stolicy muzułmańskich Indii; Mimo smogu, tłoku stolica Indii ma wiele uroku. Nowe Delhi- to miasto zbudowane niegdyś przez Anglików jako nowa stolica kraju, z rozległymi parkami i szerokimi alejami, znajdują się tu wszystkie budynki rządowe i ambasady.

dzien55 DZIEŃ
NEW DELHI /JODPUR/POKHRAN

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Jodhpuru. Z Jodpuru transfer (4 godz.) do miasta leżącego na pustyni Pokhranu. Zakwaterowanie w pałacu stanowiącym część fortu i należącym do 33 Maharadży Pokhranu. Kolacja i nocleg.

dzien66 DZIEŃ
POKHRAN

Po śniadaniu wycieczka po zapomnianym mieście i zwiedzanie starych domów bogatych kupców oraz lokalnego bazaru. Po południu przejazd do Sati Mandir gdzie Maharani czyli radżasthańskie królowe były spalane wraz ze swoimi zmarłymi mężami. Owe Sati pozostawiały odbicia swych rąk na bramie pałacu co stało się tragiczną tradycją tego Starego Indyjskiego rytuału. Nocleg i kolacja w pałacu maharadży w Pokhranie.

dzien77 DZIEŃ
POKRAN/JAISALMER

Po śniadaniu ostatni rzut oka na fort i przejazd (2,5 h) do miasta leżącego na pustyni Thar – Jaisalmeru który niezwykle mocno emanuje przeszłością jest to forteca położona na pustyni. To magiczne i romantyczne miejsce nazwano ,,Złotym Miastem’’ gdyż tym kolorem promienie zachodzącego słońca oświetlają kamienne mury obronne.
Przyjazd do hotelu zakwaterowanie. Spacer po zakamarkach Fortu leżącego w samym sercu pustynnego miasta. Kolacja w stylu indyjskim na murach niezwykłej piaskowej fortecy. Nocleg w hotelu w Jaisalmer.

dzien88 DZIEŃ
JAISALMER / PUSTYNIA THAR


Po śniadaniu wizyta i zwiedzanie lokalnych Haveli w Jaisalmer oraz zwiedzanie jeziora znanego z bollywoodzkich produkcji kinowych. Przejazd do obozowiska na pustyni Thar. Przyjazd i zakwaterowanie w luksusowych namiotach. Cyganie pustynni zaproszą przybyłych gości na przejażdżkę na wielbłądach po pustynnych wydmach na zachód słońca. Wieczorem kolacja i lokalna muzyka na żywo z tańcami . Nocleg w namiotach.

dzien99 DZIEŃ
PUSTYNIA THAR / JAISALMER / BIKANER

Rano pobudka na wschód słońca. Śniadanie w restauracji głównej obozowiska. Po śniadaniu pożegnanie obozu i przejazd do Bikaneru przez pustynie Thar. Bikaner podobnie jak Jaisalmer , był ważnym punktem postojowym na szlaku karawan. Ogromny fort, wielka farma wielbłądów oraz położona w odległości 30 km za miastem znana świątynia szczurów Karni Mata w Desznok. Zakwaterowanie w Pałacu Maharadży Bikaneru który obecnie pełni też role muzeum i jednocześnie jest luksusowym miejscem noclegowym. Zwiedzanie centrum miasta, fortu oraz świątyni Dżajnickiej. Po południu próba odnalezienia sekty ludzi światła zamieszkujących okresowo okolice Bikaneru. Wieczorem kolacja i pokaz tańców radżasthańskich w Pałacu. Nocleg w pałacu Maharadży

dzien1010 DZIEŃ
BIKANER / DESZNOK / PUSKHAR

Po śniadaniu wyjazd z Bikaneru do Puskharu (ok. 5 godz.) Po drodze wizyta w jedynej na świecie świątyni szczurów Karni Mata w Desznok. Tysiące szczurów zamieszkują tą niewielką świątynię i są przyjaźnie usposobione do pielgrzymów. Przejazd do Puskharu po dotarciu do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie jedynej w Indiach hinduistycznej świątyni poświęconej bogu Brahmie oraz świętego miasta Puskharu położonego nad malowniczym jeziorem wśród osłaniających go gór. Wieczorem kolacja. Nocleg w hotelu.

dzien1111 DZIEŃ
PUSKHAR/ DŻAJPUR

Kolejny dzień będzie podróżą w czasie po niezwykłych pustynnych budowlach Dżajpuru. Po śniadaniu przejazd z Puskharu do wspaniale położonego i pełnego zabytków Dżajpuru. Po południu zwiedzanie „Różowego Miasta”, największego zegara słonecznego na świecie oraz słynnego Pałacu Wiatrów Hawa Mahal o koronkowej fasadzie. Przechadzka po starym mieście i bazarze. Powrót do Hotelu Trydent Hilton Dżajpur.Wieczorem po długim dniu kolacja i nocleg w Dżajpurze.

 

DŻAJPUR
Stolica Radżasthanu – najbardziej egzotycznego i najbarwniejszego zakątka Indii. Dżajpur nazywany jest Różowym Miastem z powodu murów domów pokrytych farbą ze sproszkowanego minerału terakotowego, zmieszanego z wapnem, co daje jasno koralowy połysk. Różowe miasto słynie z muślinów, marmurowych rzeźbionych szkatułek, alabastrowych posążków, wyrobów z kości słoniowej, niebieskiego fajansu, ręcznie czerpanego papieru i ozdobnych przedmiotów z mosiądzu.

indie512 DZIEŃ
DŻAJPUR / AGRA


Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka do Fortu Amber zbudowanego przez maharadżę Man Singla. Ten pałac- forteca, był niegdyś stolicą Radżastanu. Kompleks pałacowy oddalony jest o 11 km od Dżajpuru. Położony jest na wzgórzu wśród pięknych krajobrazów i nie zmienionych od wieków obyczajów. Wjazd do Fortu na słoniach! Z Fortu przejazd do Agry w drodze wizyta w Fatehpur Sikri – wspaniałym, ufortyfikowanym mieście – widmie. Zbudowanym na pustyni przez cesarza Akbara Wielkiego w ciągu zaledwie roku. Po latach rozkwitu Imperium opustoszało z braku wody, a do dziś można podziwiać pałace i Wielki Meczet. Dalszy przejazd do Agry. – miasta gdzie znajduje się Taj Machal. Po dotarciu do hotelu zakwaterowanie oraz specjalnie dla uczestników powitalny drink.
Kolacja i nocleg z dala od cywilizacyjnego zgiełku i w starannie dobranych apartamentach.

FATEHPUR SIKRI
Opuszczone miasto zbudowane przez Cesarza Akbara i upamiętniające narodziny jego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie.

AGRA
Dawna stolica wielkich Mogołów, przez ponad sto lat była najwspanialszym miastem Azji, ośrodkiem znakomitego rzemiosła, literatury, malarstwa i filozofii. W XVI – XVII w. podróżnicy europejscy podróżowali tam, by ujrzeć największe bogactwa, najpiękniejsze kobiety i najpotężniejszych władców. Dziś główne atrakcje miasta to Czerwony Fort i Taj Mahal.

dzien1313 DZIEŃ
AGRA


Po śniadaniu zwiedzanie zakamarków Czerwonego Fortu gdzie Szach Dżachan został zamknięty prze swojego syna Aurangzeba na dożywotnie więzienie. Po południu przed zachodem słońca wizyta w mauzoleum Taj Machal – najbardziej znanego zabytku Indii – monumentalny grobowiec symbol wielkiej miłości cesarza Szach Dżahana do ukochanej żony – Mumtaz Mahal. Spacer po perskich ogrodach w blasku pięknej budowli. Kolacja i nocleg z dala od cywilizacyjnego zgiełku i w starannie dobranych apartamentach.

CZERWONY FORT
Zbudowany przez najwybitniejszego władcę dynastii Mogołów Cesarza Akbara Wielkiego nad brzegiem rzeki Jamuny. Na terenie fortu stoi jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid – wspaniała cytadela z przepięknymi ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami.

TAJ MAHAL
Zwany indyjskim cudem świata. Położony nad rzeką Jamuną, półtora kilometra od Czerwonego Fortu wzniesiony w XVII w. na zlecenie Szach Dżahana, po śmierci jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Kompleks Taj Mahal składa się z głównej świątyni z wielką, cebulastą kopułą, charakterystyczną dla sztuki Irańskiego Islamu i olbrzymią bramą, symbolizującą wrota do Raju. Jest ona osadzona na plincie, w której rogach stoją cztery minarety – wieże strażnicze. Uzupełnieniem kompleksu są standardowe elementy tego typu budowli: kanały wodne oraz podzielony na cztery części ogród krajobrazowy. Całość robi wrażanie idealnej harmonii.

dzien1414 DZIEŃ
AGRA /NEW DELHI


Przed śniadaniem lekcja jogi na którą nigdy nie jest za późno. Mistrz jogi będzie uczył jak spokojne i sprawiające przyjemność ćwiczenia dodają wigoru i pozytywnego nastawienia do życia. Mistrz pokarze techniki uzdrawiające ciało i umysł. Lekcja jogi i medytacji odbędzie się w ogrodach hotelowych. Po nauce jogi śniadanie i około południa wyjazd z Agry do Delhi. Pożegnalna kolacja w Delhi i transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

flight15 DZIEŃ
WARSZAWA


Przylot do Polski na międzynarodowe lotnisko im. Fryderyka Chopina.
Pożegnanie uczestników wyprawy.

„ INDIA EXPEDITION”

  • MIEJSCE AKCJI: INDIE
  • TERMIN: kwiecień 2023 lub październik 2023
  • DŁUGOŚĆ: 15 DNI
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: 6-10 osób
  • ZAKWATEROWANIE: hotel 4* i 5*
  • WYŻYWIENIE: śniadania, obiadokolacje

CENA: 3480 USD / OSOBĘ


CENA ZAWIERA:
• Przelot na trasie WARSZAWA – NEW DELI -WARSZAWA.
• Przeloty wewnętrzne NEW DELHI-BENARES-NEW DELHI-JODPUR
• Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje.
• Transport w kraju docelowym.
• Atrakcje wymienione w programie.
• Bilety wstępów według programu.
• Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 20000 € ubezpieczenie bagażu 800 PLN.
• Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu.
• Opiekę przewodnika EcoGlobe Travel.
• Opiekę przewodników lokalnych.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Napojów alkoholowych, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie.
• Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – dopłata 980 USD
• Wydatków natury osobistej.
• Zwyczajowych napiwków.
• Innych świadczeń niż wymienione powyżej.
• Podatku VAT (0%).

W SPRAWIE OFERTY PROSZĘ O KONTAKT:
Jarosław Nowak
+48 502 113 632
jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl
www:ecoglobetravel.pl