Sundajskie tajemnice – podróże indywidualne

Wyspy Sundajskie to perełki Archipelagu Indonezyjskiego liczącego ponad siedemnaście tysięcy wysp, rozciągających się po obu stronach równika na powierzchni ok. pięciu tysięcy kilometrów. Program na pewno usatysfakcjonuje żądnych wrażeń i przygód podróżników, pragnących zarówno poznać wspaniałą przyrodę Indonezji oraz jej bogatą kulturę, wypocząć na wspaniałych plażach, jak i spędzić aktywnie czas, nurkując na jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Ogromna spuścizna kulturowa wraz z egzotyczną przyrodą sprawiają, że kraj ten jest znakomitym miejscem dla wyjazdów.

bali_d1

DZIEŃ 1
WARSZAWA

 

Spotkanie na Lotnisku im Fryderyka Chopina w Warszawie, wręczenie dokumentów podróży. Przejście do hali odpraw i po dopełnieniu formalności biletowo-bagażowych przelot przez jeden z portów europejskich do Indonezji.

bali_d2DZIEŃ 2
BALI


Przylot do Denpasar na Bali w godzinach popołudniowych. Przejazd i zakwaterowanie w  resorcie 4* All Inclusive nad brzegiem morza w Nusa Dua. Wieczorem uroczysta powitalna kolacja . Późnym wieczorem Bali By Night !!!

bali_d3DZIEŃ 3
BALI

Po śniadaniu transfer do portu i wyprawa na snorkeling i (nurkowanie – opcjonalnie) na Nusa Penida i na Nusa Lembongan. Wyprawa łodzią pomiędzy wyspami. Rejs poprowadzony jest w niezwykłej scenerii pośród malowniczych plenerów jakie ofiarowuje Lembongan. Snorkelling odbędzie się na tropikalnej rafie koralowej z bajkowym i kolorowym światem fauny i flory (opcjonalnie nurkowanie w poszukiwaniu ryby Mola Mola). Powrót do hotelu. Kolacja w resorcie all inclusive. Nocleg.

WYSPA BALI „Piękna jest Jawa, piękna Indonezja cała, ale ze wszystkich najpiękniejsza wyspa Bali”. To stare indonezyjskie przysłowie oddaje urok tej krainy. Wyprawa na Bali to ukoronowanie egzotycznych podróży. Ta piękna, malownicza i zarazem oryginalna wyspa wita przybyłych gości, ofiarowując rajskie plaże, oraz bogatą, barwną i bogatą kulturę.

krol_d7DZIEŃ 4
BALI

Po śniadaniu zapraszamy uczestników na niezwykłą przygodę rafting (spływ pontonowy) po rzece Ayung. Zaopatrzeni w wiosła, kamizelki i hełmy wszyscy wyruszą na rafting. Kilka kilometrów spływu przez dżunglę w środkowej części wyspy to niezwykłe i niezapomniane przeżycie. Podpływanie pod
wodospady, rzeźbione koryto rzeki, skoki do wody z wystających skalnych ostańców to tylko niektóre elementy przygody dostępne dla uczestników.
Po raftingu lunchu w Dżungli. Wyprawa do świątyni Tanah Lot, położonej przy morzu i wybudowanej na skale 200 metrów nad taflą wody. Miejsce to słynie z bajkowych zachodów i wschodów słońca. Powrót na kolacje w Resorcie 4*all Inclusive.

TANAH LOT – to formacja skalna oraz jedna z siedmiu świątyń morskich i zarazem najładniejszych na indonezyjskiej wyspie Bali. Malowniczo umiejscowiona w morzu, przyciąga codziennie tysiące turystów. Nazwa „Tanah Lot” dosłownie oznacza „Ląd w morzu”.

bali_d5DZIEŃ 5
BALI / LABUANBAJO / RINCHA


Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Labuanbajo – małego miasteczka rybackiego na zachodnim wybrzeżu wyspy Flores. Na lotnisku spotkanie z lokalnymi przewodnikami, którzy przewiozą nas do portu skąd wyruszymy łodziami w stronę wyspy Rincha. Po przybyciu na wyspę wyprawa w celu obserwacji unikalnych „Smoków z Komodo”. Na wyspie Rincha obecnie znajduje się więcej smoków z Komodo niż na Komodo Island, dlatego tu będziemy mieć dużą szansę na spotkanie w naturalnym środowisku tych niezwykłych zwierząt. Warany są prawdopodobnie ostatnimi kuzynami dinozaurów. W
ciągu dnia leniwe warany nie atakują i można spokojnie spacerować po ich terytorium, uważając tylko by nie nadepnąć niechcący im na ogon. Po powrocie kolacja na łodziach. Tę noc spędzimy u wybrzeży wyspy Rincha. Wieczorem spektakularny zachód słońca, gdzie w tle na morzu wynurzają się wysepki i
łodzie rybackie we wszystkich odcieniach różu i czerwieni.

bali_d6DZIEŃ 6
RINCA / KOMODO / LABUANBAJO

Po śniadaniu przepływamy na wyspę Komodo do portu Loch Liang. Z portu odbędzie się eksplorowanie wyspy pod czujnym okiem strażników parku w poszukiwaniu smoków z Komodo. Po eksploracji wyspy Komodo płyniemy łodziami w stronę Labuanbajo. W drodze powrotnej snorkeling w ciepłych wodach
Morza Flores. Wieczorem po powrocie do portu transfer do hotelu 4* i kolacja. Tę noc spędzimy na wybrzeżu wyspy Flores .

5DZIEŃ 7
LABUANBAJO / BALI


Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot z Labuanbajo na wyspę Bali. Transfer do hotelu Al Inclusive. Po zakwaterowaniu Lunch. Wieczorem kolacja. Następnie spacer po Kucie, rozrywkowej dzielnicy Bali. Powrót do hotelu. Nocleg .

bali_d8DZIEŃ 8
BALI / LOMBOK / GILI


Rano po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot z Bali do stolicy wyspy Lombok- Mataram. Z lotniska transfer na wybrzeże do portu, skąd ruszymy łodziami na tropikalną wysepkę Gill Trawangan. Po przybyciu na archipelag zakwaterowanie w hotelu i lunch na plaży. W nocy wizyta w lokalnych barach położonych przy plaży.


WYSPA GIIL TRAWANGAN jedna z trzech wysp koralowych u wybrzeża północnej części wyspy Lombok. Jest to niezwykłe miejsce ze względu na swój urok – cudowne restauracyjki oraz bogate podwodne życie. Na rafie koralowej można często spotkać wielkie żółwie, które bywają skore do wesołej zabawy. Na północnej rafie znajduje się tzw. obszar rekina – tutaj istnieje szansa zobaczenia niegroźnych rekinów oraz manty wielkiej.

filipiny_i_d11DZIEŃ 9
GILI TRAVANGAN

Po obfitym śniadaniu rusza wyprawa lokalnymi łodziami pomiędzy wysepkami Gili Air, Gili Meno i Gili Trawangaan. Rejs poprowadzony jest w niezwykłej scenerii pośródmalowniczych plenerów jakie ofiarowuje Gili. Snorkelling na tropikalnej rafie koralowej z bajkowym i kolorowym światem
fauny i flory. Kulminacją rejsu będzie odnalezienie żółwi olbrzymich i podwodna obserwacja tych wspaniałych zwierząt. Chętni mogą zanurzyć się w podwodny świat tych niezwykłych zwierząt i popływać z żółwiami. Po południu wyprawa dookoła wyspy, celem której jest eksploracja malowniczych plaż, lokalnych wiosek i plantacji kokosów. Po powrocie kolacja w restauracji na wyspie. Nocleg w hotelu Villa Ombak 4* (opcja nurkowania dla posiadających certyfikaty).

WYSPY GILI – ozdobą wód u północno-zachodniego wybrzeża Lomboku są trzy niewielkie, otoczone koralami wysepki – Gili Air, Gili Meno i Gili Trawangan,  znane wspólnie jako wyspy Gili. Są rajem dla
miłośników kąpieli słonecznych, nurkowania i odpoczynku. Gili Air, najbliżej Lomboku, upstrzona niezliczonymi domkami, ukrytymi w cieniu palm, jest najładniejsza. Środkowa Gili Meno
jest najmniej zaludniona i najrzadziej odwiedzana, a przez to tajemnicza i niezwykła. Największa Gili Trawangan przyciąga najwięcej turystów, ma najlepiej rozwiniętą infrastrukturę i cieszy się opinią najbardziej rozrywkowej. Rower, motocykl czy bryczka to na wyspach widok wyjątkowo rzadki. Jeszcze do niedawna równie mało było tu straganiarzy, dziś spotyka się ich coraz częściej.

bali_d10DZIEŃ 10
GILI TRAVANGAN


Po obfitym śniadaniu dzień relaksu i odpoczynku w niezwykłej scenerii Gili Trawangan. Podwodny świat i eksploracja rafy.
Lunch na plaży! Kolacja w restauracji na wyspie. Nocleg w hotelu Villa Ombak (opcja nurkowania dla posiadających certyfikaty).

bali_d11DZIEŃ 11
GILI / LOMBOK / BALI


Po śniadaniu na Gili Trawangan transfer łodzią na Lombok, a następnie lot powrotny na Bali cenioną między innymi za wspaniałe plaże i wszechobecnego ducha hinduizmu. Przejazd do Ubud – malowniczego miasteczka będącego centrum balijskiej kultury i rzemiosła. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

bali_d12DZIEŃ 12
UBUT


Po śniadaniu wizyta w bajkowym Goa Gajah oraz w świątyni Pura Samuan Tiga. Po południu wizyta na lokalnym markecie oraz na polach ryżowych. Przed kolacją zapraszamy na balijski grupowy taniec kecak wystawiany w jednej ze świątyń. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

bali_o2DZIEŃ 13
BALI


Po śniadaniu wizyta w świątyni Besakich u podnóża świętej góry i wulkanu Agung- Besakih jest najważniejszą świątynią –„matką wszystkich świątyń na Bali”. Zakupy i lunch z tradycyjnym balijskim menu w lokalnej wiosce. Przejazd powrotny do Dempasar na lotnisko i przelot do Polski .

DZIEŃ 14 globus_samolot1
Lądowanie w Warszawie.

SUNDAJSKIE TAJEMNICE
MIEJSCE AKCJI: INDONEZJA
TERMIN:  Czerwiec 2023
DŁUGOŚĆ: 14 DNI
LICZBA UCZESTNIKÓW: 6-10 osób
ZAKWATEROWANIE: hotele 4*, 4 łodzie z kajutami
WYŻYWIENIE: śniadania, lunche i kolacje

CENA: 5670 USD /OSOBĘ

CENA ZAWIERA:
Przelot na trasie Warszawa – Denpassar – Warszawa
Przeloty wewnętrzne na trasie Denpassar – Labuanbajo-Denpasar -Lombok -Denpasar
Noclegi w hotelach wg programu w pokojach 2-osobowych oraz 1 noc na łodziach (kojo).
-Villa Ombak 4*
- hotel Maya Resort 5*

 • Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje
 • Napoje: woda mineralna do posiłków,alkohol w hotelach All Inclusive
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 20000 € ubezpieczenie bagażu 800 PLN
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu
 • Wizę do Indonezji dla każdego uczestnik( EcoGlobe Travel pośredniczy w wydawaniu wiz)
 • Opieka przewodnika EcoGlobe Travel podczas wyjazdu
 • Opieka przewodników lokalnych


CENA NIE OBEJMUJE:

 • Napojów alkoholowych ( poza hotelami All Inclusive) i innych posiłków, oraz napojów innych niż wymienione w programie
 • Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – 1490 USD
 • Napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników
 • Wydatków natury osobistej
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej
 • Podatku VAT (0%)