Misja Birma

Zapraszamy  na wyprawę do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w Azji, na egzotyczną przygodę w azjatyckim raju do Birmy. Na własne oczy zobaczymy największy zespół świątynny Birmy Bagan  oraz poznamy mniej znaną turystom birmańską część regionu… Poznamy jezioro Inle i tropikalne wybrzeże .

Uczestnicy  będą mieli, okazje na zapoznanie się z egzotyczną kulturą , tropikalną florą i fauną. Program na pewno, usatysfakcjonuje żądnych wrażeń i przygód podróżników, pragnących zarówno poznać wspaniałą przyrodę Birmy oraz jej kulturę.  Nie zabraknie aktywności i  nocnych imprez, oraz relaksu nad oceanem.

DSC00256_DxODZIEŃ 1 – WARSZAWA

Spotkanie z uczestnikami na lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie powitanie, rozdanie dokumentów podróżnych a następnie odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Birmy.

THANAKA –słynny birmański “makijaż”. Pierwsze, na co każdy turysta zwraca uwagę po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Yangonie, to umazane na biało twarze ludzi. Większość kobiet, spora część mężczyzn i prawie wszystkie dzieci w Birmie mają twarze ozdobione w mniejszym lub większym stopniu…

shutterstock_152490350DZIEŃ 2 – YANGUN

Po przylocie do Yangunu w godzinach południowych załatwienie formalności granicznych, wizowych i odbiór bagaży. Po wyjściu z lotniska  przejazd do Hotelu.  Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Szwedagon Paya, najświętszego miejsca w Birmie.

 Nocleg w Rangunie. Wizyta w nocnych klubach Yangunu dla chętnych. Yangon by Night !

SZWEDAGON PAYA – niekwestionowana główną atrakcja stolicy Birmy i jedno z najważniejszych miejsc do zobaczenia w całym kraju. Miejsce pielgrzymek nie tylko każdego obcokrajowca, ale również rzesz Birmańczyków, dla których ten zespół świątynny jest najświętszym miejscem w Birmie. Centralną częścią świątyni jest wysoka na ok. 100 m pozłacana stupa wzniesiona na wielobocznej podstawie. Otaczają ją liczne małe kaplice, rzeźby buddyjskie i dzwonnice o bogatych formach, zdobione polichromią

DSC00138_DxODZIEŃ 3 – KALAW

Rano, po śniadaniu przejazd  z Yangunu do Kalaw. Długi całodzienny przejazd przez interior birmański, z postojami w lokalnych wioskach.

Kalaw to, małe miasteczko na wyżynie Szan, otoczone lasami bambusowymi i polami ryżowymi. Stąd, następnego dnia wyruszymy na pieszą wędrówkę w stronę jeziora Inle. Nocleg w hotelu.

KALAW-jest małym, cichym miasteczkiem otoczonym górami. Na wysokości 1320 metrów nad poziomem morza jest tu przyjemnie chłodno, co może być miłą odmianą po nizinnych upałach. Samo Kalaw może stanowić świetną bazę wypadową do traków po okolicznych górach.

shutterstock_118086250DZIEŃ 4 – KALAW

Wczesna pobudka śniadanie i rozpoczęcie kilkugodzinnego  trekkingu w górzystych okolicach  Kalaw wizyta w wiosce ludu Pa O lokalnej ludności . Przez ostatnie dziesięciolecia lokalne stupy niszczały w zapomnieniu, odwiedzane jedynie przez mieszkający na tych ziemiach lud   Pa-O . Noc spędzimy w gościnie u mieszkańców wsi, gdzie będziemy mieli możliwość przyjrzenia się życiu, prowadzonemu z dala od cywilizacji, bez telefonu, Internetu, ogrzewania czy bieżącej wody.

DSC00145_DxODZIEŃ 5 – KALAW

Wczesna pobudka Po birmańskim śniadaniu i rozgrzewającej herbacie, wyruszymy w dalszą pieszą wędrówkę przez wzgórza wyżyny Szan, odwiedzając kolejne wioski. Po południu przejazd do małego miasteczka Nyangshwe, położonego nieopodal jeziora Inle. Zakwaterowanie w lokalnym guesthausie, prowadzonym przez starą Birmankę. Wieczorem spacer do lokalnej restauracji na zachód słońca, oraz wizyta w piwiarni ludu Szan. Nocleg.

DSC00113_DxODZIEŃ 6 – INLE

Po śniadaniu rejs  szybką łodzią, wizyta na  lokalnym markecie a następnie  wyprawa rzeką do Indain  do urokliwych 17 wiecznych pagód.  Popłyniemy  przez całe jezioro aby dotrzeć do wsi z której wyruszymy  na szczyt wzgórza  na którym znajdują się pagody. Będziemy zwiedzać fabrykę cygar birmańskich  oraz w lokalnej wsi  mamy szansę zobaczyć kobiety o długich szyjach z plemienia Padaung. Phaungdaw Pagode i zobaczymy  klasztor  „skaczących kotów” oraz pływające ogrody na jeziorze Inle. Powrót do Hotelu.Wieczorem kolacja i wizyta  jednym z lokalnych birmańskich barów degustacja lokalnego piwa!

INDEIN –  jedna z małych wsi  na jeziorze Inle  położonych na zachodnim brzegu jeziora. Biała stupa Buddy znajduje się na szczycie wzgórza. Poniżej Stupy wokół wzgórza jest skupisko setek starożytnych Stup  w większości są to ruiny porośnięte krzewami. Ze wzgórza roztacza się hipnotyzujący widok  na okoliczne wsie i pagórki. Po obu stronach  są pola ryżowe gdzie  można zobaczyć orzących rolników bawołami wodnymi zanurzonymi w wodzie. W wielu miejscach spotkamy mnichów w tradycyjnych szatach.

1DZIEŃ 7 – INLE /MANDALAY

Wcześnie rano wyjazd w stronę Mandalay, po drodze zwiedzanie grot w miejscowości Pindaya, w których znajdują się setki, posągów Buddy. Wieczorem przyjazd do Mandalay. Zakwaterowanie w hotelu.

Pindaya – według miejscowej legendy, termin Pindaya jest zniekształceniem słowa Pinguya, co oznacza pająk po birmańsku. Nazwa powstała z legendy, że był kiedyś duży pająk, który mieszkał w jaskiniach który, porwał lokalną księżniczkę. Księżniczka została uratowana gdy Gigantyczny pająk został zabity przez księcia za pomocą łuku i strzał. Gdy pająk został zabity, książę  postanowił że odtąd ta jaskinia będzie się nazywała Pindaya. W ten sposób  Pindaya otrzymał swoją nazwę.

 

shutterstock_138598361DZIEŃ 8 - MANDALAY

Po śniadaniu wycieczka do położonych w okolicy Mandalaju dawnych stolic królewskich. Poranna wizyta w Amarapura, Mieście Nieśmiertelności, gdzie w Maha Ganyon Kyaaung przyjrzymy się codziennemu ofiarowaniu pożywienia, przeznaczonego dla setek mnichów, mieszkających w świątyni. Później pojedziemy zobaczyć U Bein, najdłuższy (1,2 km) most na świecie, zbudowany z drewna tekowego. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy, będzie Sagaing, największy ośrodek medytacyjny w Birmie. Wizyta na wzgórzu Sagaing, gdzie znajdują się dwie małe świątynie: Umin Thounzeh (30 nisz), która mieści, uwaga… 45 posągów Buddy, oraz Soon U Ponya Shin Paya, skąd rozpościera się piękny widok na setki małych świątyń, rozsianych po okolicznych wzgórzach. W drodze na wzgórze zobaczymy Kaunghmudaw Paya, najbardziej rozpoznawalną świątynię Sagaing, przypominającą kształtem kobiecą pierś. Po południu wizyta w Mingun. Zobaczymy zmierzoną jako największą, choć niedokończoną świątynię Mingun Paya, częściowo zburzoną przez trzęsienie ziemi z 1839 roku. Niedaleko świątyni znajduje się Mingun Bell, drugi co do wielkości dzwon świata (90 ton) – większy jest w Moskwie. Po zachodzie słońca powrót do Mandalaju na nocleg.

shutterstock_142153804DZIEŃ 9 – MANDALAY

Po śniadaniu wyruszymy na dalsze zwiedzanie Mandalaju. Wcześnie rano wizyta w Mahamuni Paya, najświętszej pagodzie miasta, ze słynnym posągiem Buddy Mahamuni, który został ponoć odlany z brązu jeszcze za jego życia, a po tchnięciu na niego przez Buddę, stał się jego dokładną podobizną. Obecnie posąg pokryty jest grubą warstwą złota. Następnie odwiedzimy świątynię Kuthodaw Paya, w której znajduje się wyryty na 729 kamiennych płytach cały tekst Tripitaki (nauk buddyjskich), dzięki czemu świątynia nazywana jest największą książką świata (chociaż znajdującą się obok świątynia Sandamani ma takich tablic 1774). Z zewnątrz przyjrzymy się również świątyni Atumashi Kyaung, która została niedawno odrestaurowana przez robotników przymusowych. W centrum miasta odwiedzimy Złotą Dzielnicę (Gold District), w której od wieków, w malutkich manufakturach, wyrabia się płatki złota do pokrywania birmańskich świątyń. Nocleg w hotelu.

shutterstock_189995696DZIEŃ 10 – MANDALAY/ BAGAN

Wczesna pobudka i transfer autokarem przez Birmę do Baganu. Wizyta w lokalnych wioskach  w trakcie przejazdu.  Po drodze wycieczkę na górę Mt. Popa, nazywaną również Birmańskim Olimpem. Będziemy wspinać się stromymi schodami na szczyt góry, z której podziwiać można poszatkowane ryżowymi poletkami równiny. Po dotarciu do Baganu po południu zakwaterowanie w hotelu. Po południu  spacer do ruin i wyjście na zachód słońca na jedną z najwyższych  Stup . Dzień zakończymy noclegiem w hotelu.

POPA – to wulkaniczna góra (nazywana Birmańskim Olimpem) wyrastająca z ryżowej równiny na wysokość 437m. Na jej szczycie przycupnął niezwykle urokliwy zespół klasztorny. Mówi się, że jest to miejsce przepełnione mistycyzmem, gdyż właśnie tę górę upodobały sobie najważniejsze birmańskie duchy. Ich z pewnością nie zobaczymy, lecz niewątpliwie będziemy mieli okazję zawrzeć bliską znajomość ze stadami małp zamieszkującymi to miejsce. Droga na szczyt prowadzi po 777 stopniach i należy ją pokonać boso, ale warto.

 

DSC00256_DxODZIEŃ 11 – BAGAN

O świcie czeka nas niezwykły spektakl w niesamowitym miejscu – wschodzące słońce ukaże naszym oczom setki buddyjskich świątyń. Zaraz po wspaniałym widowisku  powrócimy do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu  kontynuujemy zwiedzanie Świątyń Baganu ! zobaczymy najciekawsze świątynie: Manuha świątynia , Nanpaya, Gubaukgyi  oraz Myinkaba a po drodze odwiedzimy również fabrykę laki, gdzie z bliska będziemy mieli okazje przyjrzeć się całemu procesowi jej powstawania. Lunch. Tego dnia zachód słońca podziwiać będziemy w malowniczych ruinach BaganuKolacja w jednej z przytulnych lokalnych restauracyjek.

BAGAN – przed świtem wejdziemy na jedną z wysokich stup (buddyjskich grobowców) otuloną mrocznym, jeszcze rześkim powietrzem i poczekamy. Za jakiś czas niebo na wschodnim krańcu zacznie przybierać coraz to cieplejsze barwy aż w końcu słońce wyjdzie zza widnokręgu i oświetli ponad 40 km2 płaskowyżu, pozwalając nam rozpoznać zarysy wciąż nowych i nowych świątyń wyłaniających się z porannej mgły. Nie dziesiątki, nie setki, lecz tysiące świątyń i buddyjskich stup, które czekały tu od XII wieku, abyśmy mogli się nimi zachwycić.

DSC00295_DxODZIEŃ 12 – BAGAN / NGAPALI

Rano, po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Ngapali, które słynie z pięknych piaszczystych plaż, licznych resortów turystycznych. Czas wolny i odpoczynek na plaży. Kolacja w jednej z urokliwych lokalnych restauracyjek.

NGAPALI –  jest niewielką miejscowością słynie z pięknych piaszczystych plaż, licznych resortów turystycznych. Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy, wszystko, czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Niewielu turystów tu dociera, więc infrastruktura nie jest przesadnie bogata, ale amatorzy pustych, dzikich plaż będą się czuć jak w raju. W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicznych wioskach, albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy.

14-9-15Amazing-Ngapali-ResortDZIEŃ 13 – NGAPALI  BEACH

Rano, po śniadaniu czas wolny i odpoczynek na plaży. Możliwość zwiedzania  okolicznych wiosek,   lub wynajęcie  łodzi i zwiedzanie pobliskich wysp. Wieczorem kolacja w jednej z wielu lokalnych restauracji .

Ngapali BeachDZIEŃ 14 – NGAPALI  BEACH

Rano, po śniadaniu czas wolny. Relaks ostatniego dnia na plaży. Wymeldowanie z hotelu .Wizyta w lokalnych sklepach z pamiątkami ,która jest doskonałą okazję na ostatnie zakupy. Wieczorem kolacja w lokalnej nadmorskiej resteuracji. Nocleg w hotelu.

DSC00146_DxODZIEŃ 15 – NGAPALI  BEACH / YANGUN

Rano, po śniadaniu czas wolny. Relaks ostatniego dnia na plaży. Wymeldowanie z hotelu i lunch następnie przejazd na lotnisko  i przelot do Yangunu.

W Yangunie zobaczymy Buddha Chaukhtatkyi i Muzeum Narodowe, oraz  wizytę na słynnym Scott Market, rozległym kompleksie wybudowanym w 1926 roku, który jest znany z  rzemiosła i innych przedmiotów, które stanowią doskonałą okazję na ostatnie zakupy.

Kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji przejazd na międzynarodowe lotnisko,   na lot do Polski przez Dubai.

flightDZIEŃ 16 – WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie. Koniec wyjazdu. Pożegnanie uczestników wyjazdu.

MISJA BIRMA

 • Termin                            15.04 – 01.05.2023  i   01.11 – 16.11.2023
 • Ilość dni:                         17  dni
 • Liczba uczestników:   10-12 os. / grupa
 • Cena:                               12.980 PLN / os.
 • Zasady płatności:              I rata – 3000 zł -płatne przy zapisie,  II rata – reszta kwoty- miesiąc przed wyjazdem 

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Emirates : Warszawa -Rangun -– Warszawa
 • Przelot wewnętrzny Bagan –Tandwe,Tandwe- Yangun
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych w lokalnych hotelach, guest housach, na trekkingu w lokalnej wiosce.
 • Transport lokalne autobusy ,łodzie , bryczki, riksze.
 • Wyżywienie: codziennie śniadania,
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Ubezpieczenie AXA: NNW 4 000 €, KL 30 000 € ubezpieczenie bagażu 400 €
 • Wsparcie merytoryczne i przygotowanie materiałów wykorzystywanych w komunikacji z uczestnikami programu
 • Opieka 1 przewodnika polskiego EcoGlobe Travel .

* W powyższym programie mogą nastąpić korekty – w zależności, np.: od zmian rozkładu jazdy komunikacji lokalnej i innych czynników zewnętrznych (pogoda, sytuacja polityczna, itp.) – pozostające w gestii pilota.

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów innych niż wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Wizy birmańskiej (ok50$)
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej
 • Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym (jest możliwość za dodatkową opłatą)
 • Koszty fakultatywne jak: przejażdżka rikszami, wypożyczenie rowerów, rejs po jeziorze, treking itp.) w nawiasach podano niektóre orientacyjne koszty (w sumie min. 500 USD)