Kostaryka

KOSTARYKA, ZŁOTO I  LAS DESZCZOWY - rozpoczyna i kończy się w Kostaryce, tropikalnym kraju wiecznej szczęśliwości dość często odwiedzanym przez turystów ze względu na wspaniałą przyrodę, krajobrazy i łatwość podróżowania. Ważnym elementem pobytu w tym kraju jest również duża różnorodność możliwość atrakcji sportowo – przygodowych takich jak raftingi, surfing. Oczywiście Kostaryka jest też świetnym miejscem na wypoczynek zarówno w gorących wulkanicznych źródłach jak i na wspaniałych plażach zarówno po stronie Pacyfiku jaki i Morza Karaibskiego. Naturalnym zakończeniem przygody będzie pobyt nad Oceanem Spokojnym w miejscu będącym Mekką surferów i nauka klasycznego surfingu na desce.

DZIEŃ 1 -Green Iguana WARSZAWA 

Spotkanie z uczestnikami środkowoamerykańskiej eskapady na lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Powitanie, rozdanie dokumentów podróży a następnie odprawa biletowo-bagażowa,oraz przelot do San José z jedną przesiadką lotniczą we Frankfurcie (posiłki na pokładzie samolotów). Przylot do San Jose, transfer do hotelu ok 21.00 i nocleg. Czas na odpoczynek po podróży i relaks.

DZIEŃ 2 – SAN JOSEKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image66

Rano po śniadaniu spacer po San Jose wizyta w pięknym gmachu Teatru Narodowego i Katedrze Metropolitalna oraz na Mercado Central. Po porannym zwiedzeniu Stolicy wyjazd na rafting po tropikalnej Rio Sarapiqui, położonej na północ od  od stolicy kraju. Przed Uczestnikami spływ rwącą górską rzeką o klasyfikacji progów II i III. To jedna z najatrakcyjniejszych rzek na niezapomnianą przygodę i do uprawiania raftingu  w Kostaryce. Odprawa bezpieczeństwa odbywa się przed wejściem na pokład. Na całej trasie znajduje się kilka kajaków z materiałami ratującymi życie.

Wijąca się pośród gór porośniętych lasem deszczowym tworzy malowniczą dolinę przyciągając amatorów ekstremalnych przygód pontonowo –kajakowych. Degustacja owoców tropikalnych  potem transfer do miasteczka  La Fortuna. Do Hotelu. Relaks w hotelowych gorących jacuzzy pod rozgwieżdżonym niebem. Kolacja w Hotelu.

DZIEŃ 3 – ARENALKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image37

Po śniadaniu  dla chętnych: Canopy zip lineto rodzaj lin i wiszących rozwieszonych pomiędzy drzewami . Konstrukcje te były robione przez specjalistów od tyrolek w Dżungli. Przed uczestnikami przejazdy po wiszących linach między drzewami oraz szaleńcze przejazdy  między platformami umieszczonymi na drzewach. Oczywiście jest to bezpieczna aktywność a każdy będzie posiadał odpowiedni sprzęt (uprząż, kaski, liny asekuracyjne). 

Po południu trekking Cel wyprawy okolice wulkanu – Arenal to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Ameryce Środkowej znajdujący się w stanie ciągłej erupcji. Atrakcja płatna. Kolacja. Wieczorem wizyta w hotelowym barze.

Kostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image30DZIEŃ 4  – ARENAL

Po śniadaniu  dla chętnych  trekking Cel wyprawy okolice jeziora położonego koło  wulkanu – Arenal Mistico National Park – Początkowo konstrukcje te były robione przez biologów i ekologów prowadzących badania i obserwujących zwierzęta w koronach drzew. Obecnie każdy może zobaczyć jak wygląda życie w dżungli na wysokości 15 – 20 m w parasolu bujnej roślinności. Przed uczestnikami przejścia po wiszących mostach rozciągniętych między drzewami. To prawdziwy raj dla wielbicieli zieleni i niezmąconej niczym natury. Powrót i  Spacer przez dżunglę do dzikich Hot Springs i do gorącej rzeki .

Kolacja w restauracji regionalnej w La fortuna . Wieczorem wizyta w hotelowym barze.

DZIEŃ 5 – DOMINICALKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image63

Wczesnym rankiem po śniadaniu wykwaterowujemy się i ruszamy na południe  przejazd kilka godzin i zwiedzimy Park Narodowy Manuel Antonio. Roztaczają się stąd piękne widoki malowniczych plaż z białym piaskiem. Jest to urokliwe miejsce otoczone z jednej strony wodami Oceanu Spokojnego, a z drugiej strony dżunglą. W tropikalnym lesie spotkamy małpki kapucynki, motyle. Z Parku przejazd 30 min do Dominical Zakwaterowanie w resorcie z pięknym ogrodem i basenem, skąd spacerem można dojść do pobliskiej miejscowości  i plaży. Kolacja.

DZIEŃ 6 – MANUEL ANTONIOKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image40

Wczesnym rankiem po śniadaniu wykwaterowujemy się i ruszamy na południe  przejazd kilka godzin i zwiedzimy Park Narodowy Manuel Antonio. Roztaczają się stąd piękne widoki malowniczych plaż z białym piaskiem. Jest to urokliwe miejsce otoczone z jednej strony wodami Oceanu Spokojnego, a z drugiej strony dżunglą. W tropikalnym lesie spotkamy małpki kapucynki, motyle. Z Parku przejazd 30 min do Dominical Zakwaterowanie w resorcie z pięknym ogrodem i basenem, skąd spacerem można dojść do pobliskiej miejscowości  i plaży. Kolacja.

Kostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image39DZIEŃ 7 – CORCOVADO

Wczesnym rankiem o świcie wykwaterowujemy się i ruszamy do Corcovado. Po drodze wizyta w jaskiniach na plaży Ventanas.  W drodze do Jimenez jedziemy do Doz Brazos. Tu poznajemy naszego przewodnika po świecie złota na  półwyspie Osa.  Dowiemy się więcej o używanych narzędziach i historii złotego piachu i poszukiwaniu złota .  Poszukiwanie złota za pomocą Patelni  w rzece. Całośc ok 3 h. Przejazd do Jimenez do Hotelu.

Po drodze na własne oczy zobaczymy zadziwiającą różnorodność tutejszych drzew, owadów, gadów i ssaków. Po południu zakwaterowanie w hotelu w Puerto Jimenez koło morza. Po południu ok 16.30 wycieczka na kajakach w poszukiwaniu delfinów, i latających ryb które żyją wokół tego obszaru. Jeśli będą spokojne fale, odwiedzimy terytorium namorzynowe. W tym ekosystemie namorzynowym można zobaczyć 6 z 8 różnych gatunków drzew namorzynowych, które są w Kostaryce. Można również zobaczyć różne gatunki ptaków morskich i przybrzeżnych, a także różne gady, takie jak krokodyle, legwany i węże. Wspaniałe widoki na zachód słońca i niesamowite zjawiska chemiczne wytwarzane przez różne organizmy morskie zwane bioluminescencjią. Kolacja .

DZIEŃ 8 – CORCOVADOKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image31

Wczesnym rankiem po śniadaniu idziemy do portu i ruszamy z naszym kapitanem statkiem na obserwacje delfinów, które jak będziemy mieć szczęście  skaczą stadami obok płynącego statku. Snorkeling oraz poczęstunek egzotycznymi owocami. Po powrocie czas na kolację w cywilizacji ,,NIESZLIFOWANY diament” — tak można krótko określić dziewicze piękno Parku Narodowego Corcovado. Znajduje się on w Ameryce Centralnej na południowym wybrzeżu Kostaryki, a ściślej tam, gdzie w Pacyfik wrzyna się półwysep Osa. Ze względu na naturalny urok i ustronność tego niemal nieskażonego cywilizacją lasu równikowego

DZIEŃ 9 – CARATEKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image49

Wczesnym rankiem wyruszamy z Puerto Jimenez by podjąć drogę w kierunku Carate, przechodząc przez kilka rzek, pól bydła i bujne lasy Matapalo. Zalogowanie w Bajecznym Resorcie na granicy parku narodowego. Krótki odpoczynek. Wyprawa do parku.

Wędrując wzdłuż wybrzeża szlakiem La Leona-Sirena, po minięciu stacji La Leona Rangers, ruszamy przez las wtórny,  wspaniałe widoki, Ocean Spokojny, znajdziemy jedne z najbardziej zadziwiających miejsc w całym kraju.

Corcovado jest domem dla tysięcy gatunków roślin i drzew, które podtrzymują ogromną różnorodność dzikiej przyrody. Małpy, mrówkojady, toukanów, szkarłatne macaws, coatis, żaby dart trucizny, węże, a przy odrobinie szczęścia nawet pumy lub tapiry mogą pojawić się na drodze. Ta trasa rozpoczyna się i kończy w  Resorcie na Plaży przy granicy Parku Corkowado! Kolacja !

DZIEŃ 10 – DO JACOKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image28

Rano trekking po dżungli w towarzystwie biologa i obserwacja przyrody i ptaków.

Po śniadaniu  wyjazd z Carate i Corkowado nad Ocean Spokojny. Przejazd  5,5 h. Do Jaco to szeroka plaża, palmy oraz kultowe miejsce dla surferów, charakteryzujące się jednymi z najlepszych warunków do uprawiania surfingu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu.

Kolacja i eksploracja nocnego życia ! (korzystanie z formuły All Inclusive lub samodzielną eksplorację.) Popołudniu. Błogi relaks przy basenie oraz na plaży.

DZIEŃ 11 – DO JACOKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image72

Rano po śniadaniu Dzień poświęcony na wypoczynek oraz dla chętnych na lekcję surfingu na falach w jego najczystszej hawajskiej formie. Uczestnicy jeżeli będzie taka potrzeba zostaną podzieleni na grupy a następnie po rozgrzewce na plaży i przydzieleniu sprzętu każdy będzie miał możliwość złapania swojej pierwszej w życiu fali… Na najlepszych czeka nagroda.  Powrót do Hotelu .  Korzystanie z formuły All Inclusive .  Ostatnie zakupy. Błogi relaks przy barze i muzyce . Popołudniu. Błogi relaks przy basenie oraz na plaży. Wieczorem zabawa na plaży w rytmach latynoskiej muzyki.

DZIEŃ 12 – DO JACOKostaryka 13 dni 2021 bez hoteli ostateczny na fb-image67

Po śniadaniu relaks na plaży  w basenie koło południa wykwaterowanie. Wyjazd nad Ocean po drodze wizyta na plantacji Ekologicznej kawy– obserwacja procesu zbierania i suszenia ostatnie zakupy kawy na plantacji.

Wyjazd na lotnisko , odprawa  i wieczorny wylot do Polski (posiłki na pokładzie samolotów).

DZIEŃ 13 – POWRÓTwww.selam.org

Przylot do Polski przez jeden z Europejskich portów lotniczych. Lądowanie w Warszawie. Pożegnanie uczestników wyjazdu.

KOSTARYKA, ZŁOTO I  LAS DESZCZOWY

Termin propozycja : 20.03.2023 – 01.04.2023

Ilość dni: 13  dni  

Liczba uczestników: 8-12  os. Cena 13.990 PLN /os  

UWAGA: Powyższe wymogi oraz procedury mogą zostać w każdym czasie zmienione przez Rząd Kostaryki lub kraje transferowe.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – san Jose – Warszawa,
 • transfery klimatyzowanym, komfortowym autokarem.
 • zakwaterowanie: 11 noclegów w wybranym hotelu, pokoje 2-osobowe standard
 • wyżywienie: śniadania i kolacje w dniu 2,3,4,5 formuła all inclusive zgodnie z opisem hotelu od dnia 5 od 16.00 do 8 dnia  razem z ostatnim lunchem.
 • Wszystkie wstępy do parków.
 • ERGO ubezpieczenie podróży TOP KL wraz z assistance 100 000 NNW 40 000 PLN

Rozszerzenie kosztów leczenia i transportu o szkody powstałe na skutek       pandemii choroby zakaźnej (w tym COVID-19) do pełnej wysokości sumy ubezpieczenia.

 • 15 zł / osoba na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opieka jednego przewodnika EcoGlobe Travel podczas wyjazdu
 • Opieka przewodnika lokalnego
 • Polscy obywatele są upoważnieni do otrzymania bezpłatnej wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Cena nie zawiera:

 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków własnych, dodatkowych atrakcji,
 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 2600 PLN
 • Podatku VAT (0%)
 • Cena nie zawiera dopłaty na miejscu  do Tyrolek 40 USD i surfingu 40 USD 

W sprawie oferty proszę o kontakt:  Jarosław Nowak

jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl

tel. + 48 502 113 632

INORMACJE o COVID-19 DLA PORÓŻNYCH PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO KOSTARYKI

Test na COVID-19 nie jest wymagany

Od 26 października 2020 władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach. Negatywny wynik testu RT-PCR jest wymagany przy wylocie z Kostaryki, jeżeli jego posiadanie jest obowiązkowe w kraju docelowym lub tranzytu.

Od 1 listopada 2020 Kostaryka otworzyła się na ruch turystyczny niezależnie od kraju pochodzenia lub zamieszkania podróżującego. Przed tym dniem prawo do przekroczenia granicy Kostaryki mieli m.in. Polacy, którzy przebywali w Polsce przez minimum 14 dni przed podróżą.

 W chwili obecnej, każdy podróżujący powinien:

 • Być uprawnionym do wjazdu w związku z ogólnymi przepisami migracyjnymi – polscy obywatele mogą podróżować do Kostaryki i przebywać turystycznie w tym kraju przez okres do 90 dni bez wymogu posiadania wizy.
 • Posiadać ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży. Akceptowane jest międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, pod warunkiem, że podróżujący przedstawi dokument po angielsku lub hiszpańsku wydany przez ubezpieczyciela, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich ww. wymogi. Preferowane i mocno rekomendowane są ubezpieczenia wykupione w kostarykańskich firmach ubezpieczeniowych: Sagicor (https://tiendasagicor.com/) lub Instituto Nacional de Seguros (www.ins-cr.com). Wówczas pokryty limit może wynosić 20 tys. USD kosztów leczenia COVID-19 i 2 tys. USD zakwaterowania w związku z kwarantanną. Ubezpieczenie można wykupić online przed podróżą. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia na lotnisku w San José przed kontrolą graniczną, ale niektóre linie lotnicze mogą odmówić wejścia na pokład pasażerowi, który nie posiada ubezpieczenia wykupionego przed podróżą. Polacy, którzy posiadają status rezydenta i powracają do Kostaryki, powinni mieć opłacone składki do Caja Costarricense de Seguro Sociallub wykupić ubezpieczenie jw. na okres minimum 22 dni.

Wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) – cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach na: https://salud.go.cr/Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.

 • Posiadać bilet lotniczy na dalszą podróż. Planowana data dalszej podróży powinna być zgodna z ubezpieczeniem zdrowotnych. Uwaga: nie będą akceptowane dokumenty potwierdzające dalszą podróż drogą lądową lub morską. Podróż drogą lądową lub morską jest regulowana odrębnymi przepisami.

 Po wylądowaniu w Kostaryce turyści są zobowiązani do przestrzegania protokołu sanitarnego w zakresie m.in. pomiaru temperatury, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu i noszenia masek. Obcokrajowiec powinien przestrzegać kwarantanny domowej, jeżeli mimo spełnienia ww. kryteriów zostanie nią objęty.

 Aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i restrykcji obowiązujących w kraju są dostępne na stronach: 

https://www.visitcostarica.com/en/costarica/

https://covid19.go.cr/

https://www.ministeriodesalud.go.cr

https://www.migracion.go.cr/

https://www.presidencia.go.cr

https://www.mopt.go.cr