Być jak Ferdynand Magellan wyprawa na Filipiny – podróże indywidualne

Zapraszamy na wyprawę do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Filipinach, na egzotyczną przygodę w azjatyckim przyczółku chrześcijaństwa.

Filipiny to kraj bajecznych, piaszczystych plaż, pięknych kościołów i wzgórz pokrytych kakaowcami. To miejsce, które zwiedza się z zachwytem, ale i gdzie z ogromną przyjemnością się wypoczywa.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazje na zapoznanie się z egzotyczną kulturą i tropikalną florą. Nie zabraknie też błogiego lenistwa pod palmami oraz eksploracji świata podwodnego

filip_i_d1DZIEŃ 1
WARSZAWA/WYLOT Z POLSKI DO MANILI


Spotkanie na międzynarodowym lotnisku im.Fryderyka Chopina w Warszawie, po odprawie przelot do Manili na Filipinach.
Filipiny …już sama nazwa pobudza wyobrażnie. To państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, którego położenie w strefie klimatu równikowego oraz pacyficznego pierścienia ognia powoduje , że Filipiny są jednym z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z 7107 wysp, z ok.92 milionami mieszkańców.

filipiny_i_d2DZIEŃ 2
MANILA


Przylot do Manili wieczorem, przejazd Jepnejami z lotniska do luksusowego hotelu Sofitel 5*położonego na wybrzeżu w centrum stolicy Filipin. Po dotarciu do hotelu powitalny drink i zakwaterowanie. Wieczorem uroczysta powitalna kolacja.

MANILA

Stolica Filipin, położona na wyspie Luzon. Przed podbojem Filipin przez Hiszpanów. Manila była ośrodkiem plemienia Tagalów, natomiast po podboju- siedzibą gubernatora. W latach 1762-1764 zostało zajęte przez Brytyjczyków. W latach 1946-1948 i od 1976 roku jest stolicą Filipin. Obecnie miasto liczy 22 miliony mieszkańców.

 

filipiny_d4DZIEŃ 3
Puerto Princessa- Palawan


Rano po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Puerto Princessa na wyspę Palawan. Wyspa Palawan jest określana jako filipińska ostatnia granica, na której ostała się nieskażona przyroda i czyste środowisko. To jedno z najlepszych miejsc do obserwacji dzikiej przyrody w naturalnym środowisku. Transfer do resortu na wybrzeżu, wizyta na farmie krokodyli i farmie motyli, gdzie oglądać można najpiękniejsze i najrzadsze motyle Filipin. Po południu transfer do hotelu. Odpoczynek przy basenie lub na plaży. Wieczorem kolacja w hotelu 4*. Nocleg.

filipiny_I_d4DZIEŃ 4
PALAWAN/SABANG


Wyjazd po śniadaniu na wycieczkę do Sabang. Rejs podziemną rzeką pozwala poczuć się naprawdę jak bohaterowie powieści Juliusz Verna Podróż do wnętrza ziemi. Wejście do tej ogromnej jaskini znajduje się ponad 5 kilometrów od wioski Sabang. Przejazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa. Spacer przez las deszczowy do jaskini św. Pawła. Spływ podziemną rzeką, wijącą się wśród malowniczych jaskiń. Podziemna rzeka Puerto Princesa została w 2011 r. uznana przez internetową społeczność za jeden z 7 nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg w Hotelu.

filipiny_d6DZIEŃ 5
PALAWAN/CEBU


Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko na Puerto Princesa i lot na Cebu. Przelot na wyspę Cebu , która uważana jest za najciekawszą pod względem historycznym wyspę Filipin. Cebu została „odkryta” w 1521 r. przez Ferdynanda Magellana. Po lunchu zwiedzanie Cebu oraz Krzyża Magellana, będącego znanym punktem orientacyjnym, gdzie odprawiano pierwszą mszę. A następnie zwiedzanie najstarszej w kraju fortecy San Pedro- symbol wyspy oraz Bazyliki św. Dzieciątka. Przejazd z powrotem na wyspę Mactan, gdzie zginął Ferdynand Magellan w bitwie pod Lapu Lapu. Wizyta w fabryce produkującej gitary. Kolacja i nocleg na wyspie Makatan w resorcie nad brzegiem morza.

filipiny_d7DZIEŃ 6
CEBU / BOHOL


Po wczesnym śniadaniu transfer i rejs wodolotem do Tagbilaran na wyspie Bohol, uważanej za jedną z najpiękniejszych wysp Filipin. Transfer do resortu 4* na wyspie Pangalo. Zakwaterowanie i snorkeling na pobliskich rafach (opcja nurkowania). Zwiedzanie wyspy jepnejami, wizyta w starej katedrze i na kultowej plaży white beach. Wieczorem kolacja w resorcie i impreza na white beach.

filipiny_d8DZIEŃ 7
BOHOL


Po wczesnym śniadaniu wyprawa na obserwację delfinów i snorkeling w okolicy wyspy Pangalo.
Po powrocie przejazd na teren Wzgórz Czekoladowych, czyli tysiąca wapiennych kopców, które jesienne słońce barwi na kolor czekoladowy. W drodze powrotnej spacer po lesie jest okazją do spotkania z maleńkim wyrakiem.
Wyraki zamieszkujące m.in. lasy Filipin należą do rodziny naczelnych, osiągają długość ok. 15 cm i śpią zawsze z jednym otwartym okiem.
Powrót do resortu. Po kolacji party na pływającej wyspie resortu Bluewatter Pangalo.

filipiny_d9DZIEŃ 8
BOHOL / CEBU / BORACAY


Po śniadaniu transfer szybką łodzią do Cebu na lotnisko i przelot na wyspę Boracay. Przepiękna, malownicza wyspa Boracay to jedna z najpiękniejszych wysp Filipin. Zakwaterowanie w Boracay Regency Resort. Popołudniu snorkeling (nurkowanie opcjonalne). Wieczorem kolacja i zabawa w jednym z klubów na plaży przy muzyce na żywo !

BORACAY
Leżąca na morzu Filipińskim Boracay to wyspa szczęścia i zabawy – jak ją nazywają sami Filipińczycy. Na Boracay znajduje się jedna z najbardziej znanych rajskich plaż na Filipinach, ma ok.7 km długości i jest idealna jako miejsce relaksu. Nad morzem położone są bary, puby, restauracje i nocne kluby z możliwością tańców do samego rana.

filipiny_o1DZIEŃ 9
BORACAY


Po śniadaniu rejs lokalnymi katamaranami. Kolacja w restauracji i na plaży.

filipiny_d11DZIEŃ 10
BORACAY


Po śniadaniu relaks na plaży. Po południu snorkeling (nurkowanie opcjonalne). Wieczorem kolacja i zabawa w jednym z klubów na plaży przy muzyce na żywo !

filipiny_i_d11DZIEŃ 11
BORACAY


Po śniadaniu relaks. W godzinach południowych, wykwaterowanie i transfer na lotnisko oraz przelot do Manili. W Manili zakwaterowanie w hotelu Sofitel i kolacja pożegnalna. Wieczorem Manila by night !

filipiny_i_d12DZIEŃ 12
MANILA


Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Filipin, wizyta w Nowej i Starej Manili (Intramuros). Zwiedzanie katolickich kościołów Manili. Wizyta w powstałym w 1593 r. kościele Binondo, kościele św. Augustyna oraz w Katedrze Manilskiej. Przejazd do Fortu Santiago – symbolu władzy hiszpańskiej nad Filipinami. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko na lot do Europy. Nocny przelot do Europy.

lotDZIEŃ 13
WARSZAWA


Rano przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

DODATKOWY ATUT WYJAZDU:
Grupa będzie pod opieką bardzo doświadczonego polskiego przewodnika Jarosława Nowaka, który przez wiele lat prowadził nawet najbardziej wymagające wyprawy i ekspedycje w Azji. Swoją wiedzą na temat plemion, antropologii, zwierząt i geografii całego regionu dzielił się na antenie TVP 2 oraz TVN oraz wielokrotnie na różnego rodzaju pokazach slajdów, pisząc artykuły do gazet oraz w audycjach radiowych.

„Być jak Ferdynand Magellan”

MIEJSCE AKCJI: FILIPINY

  • TERMIN: kwiecień 2023
  • DŁUGOŚĆ: 13 DNI
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: 6-10 osób
  • ZAKWATEROWANIE: hotel 4* i 5*
  • WYŻYWIENIE: śniadania i kolacje

CENA: 3690 USD / OSOBĘ


CENA ZAWIERA:
• Przelot na trasie WARSZAWA – MANILA -WARSZAWA.
• Przeloty wewnętrzne MANILA – PERTO PRINCESA – CEBU – BORACAY – MANILA.
• Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje.
• Transport w kraju docelowym.
• Atrakcje wymienione w programie.
• Bilety wstępów według programu.
• Ubezpieczenie AXA NW 7000 PLN, KL 20000 € ubezpieczenie bagażu 800 PLN.
• Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu.
• Opiekę dwóch przewodników EcoGlobe Travel.
• Opiekę przewodników lokalnych.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Napojów alkoholowych, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie.
• Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – dopłata 890 USD
• Wydatków natury osobistej.
• Zwyczajowych napiwków.
• Innych świadczeń niż wymienione powyżej.
• Podatku VAT (0%).

W SPRAWIE OFERTY PROSZĘ O KONTAKT:
Jarosław Nowak
+48 502 113 632
jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl