Tajlandia i Laos – Eco Travel

Chcemy wspólnie z Państwem podczas ekologicznej wyprawy do Tajlandii i Laosu poznać i odkrywać świat wspierając jednocześnie przyrodę i ludzi tam gdzie tego potrzebują.

Wyprawa Eco do Tajlandii i Laosu pozwoli aby nasi uczestnicy mogli wcielić się w rolę mahuda i opiekować się słoniami w Tajlandii Północnej. Poprzez uczestnictwo w projekcie „być jak Mahud” wspieramy słonie oraz poprawiamy jakość ich życia. Innym projektem w który zaangażujemy się podczas wyprawy po Laosie będzie pomoc lokalnej szkole w niewielkiej wiosce Khmu w obszarze Laosu Północnego. Uczestnicy będą mieli okazje zetknąć się z jej problemami podczas trekkingu. Pomoc zaofiarowana szkole będzie w formie materiałów i przyborów szkolnych dla dzieci. Koszty projektów i pomocy są uwzględnione w ostatecznej cenie Eco wyprawy. Podczas podróży czeka Państwa niesamowite połączenie krajobrazów, przyrody i dziedzictwa kulturowo-religijnego odwiedzanego regionu.

Zapraszamy Państwa na prawdziwą Eco przygodę w Tajlandii i Laosie.

 

tajladnia0DZIEŃ 1
Warszawa
Spotkanie z uczestnikami na lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Powitanie, rozdanie dokumentów podróżny a następnie odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Bangkoku z jedną przesiadką w Europie lub Dubaju.

tajlandia1DZIEŃ 2
BANGKOK
Po przylocie do Bangkoku załatwienie formalności granicznych i odbiór bagaży. Po wyjściu z lotniska powitanie i przejazd do centrum Bangkoku. Zakwaterowanie w sercu tajskiej stolicy na Silom Rd. Po zakwaterowaniu egzotyczny lunch . Po lunchu zapraszamy do spa tajskiego na dwie godziny masażu tajskiego który rozluźni wszystkich uczestników po długim przelocie. Po powrocie do Hotelu chwila relaxu nad basenem. Wieczorem przejazd nad rzekę Chao Phraya i początek kolacji z muzyką na statku. Podczas rejsu po rzece zobaczymy pięknie oświetlony Bangkok nocą. Po kolacji przejazd na Pat Pong na nocny targ i do dzielnicy rozrywki. Powrotny spacer do hotelu przez ulice Soi Silom. Koordynowany przez przewodnika.
BANGKOK – stolica i największe miasto Tajlandii, obecnie liczy14 mln. mieszkańców. Położone w południowej części kraju. Zajmuje obszar 1531 km². Jest 21. największym miastem co do liczby ludności na świecie. Bangkok jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. Od zakończenia II wojny światowej liczba jego mieszkańców wzrosła dziesięciokrotnie

kambo3DZIEŃ 3
BANGKOK /KANCHANABURI

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Damnoensadauk 9.00,gdzie znajduje się pływający tajski bazar pełen sprzedawców na łodziach. Niewielkie pływające bar kuchnie rozsiane są po kanałach zwanych Klong. Na Tajskich tradycyjnych długich łodziach dopłyniemy do wodnego targu i poznamy tradycje tajskiego bazaru. Zobaczymy oryginalne potrawy, owoce, przyprawy i ręcznie wykonywane pamiątki. Po wizycie na pływającym targu transfer do Kanchanaburi 10.30. ok. 2 h. Lunch w pływającej restauracji w Kanchanaburi. Po lunchu transfer do Hotelu Riverkwai Jungle Rafts. Z autokaru przesiadamy się na długie łodzie i płyniemy w górę rzeki Kwai do eco resortu, bez prądu. Gdzie jedynym sposobem dotarcia jest rejs w górę rzeki.
Zakwaterowanie w domkach na tratwach na rzece Kwai. Tradycyjna tajską kolacja oraz degustacja tajskiego piwa w samym sercu dżungli. Po kolacji dla odważnych spacer z latarkami po dżungli. Nocleg w Hotelu.

tajlandia2DZIEŃ 4
KANCHANABURI/CHIANG MAI
Rano przed śniadaniem pobudka i poranny tropikalny spacer do lokalnej wioski plemienia Mon. Powrót na śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do parku narodowego Erawan. Podczas spaceru przez dżunglę będziemy podziwiać unikatowe wodospady przecinające trasę trekingu oraz niezwykłą tropikalna przyrodę .Po lunchu w lokalnej restauracji położonej w Parku Narodowym Erewan, przejazd na lotnisko do Bangkoku i przelot do Chiang Mai. Zakwaterowanie w hotelu. Po kolacji dla chętnych spacer po nocnej dzielnicy i zabawa w lokalnych klubach. Nocleg w hotelu.

la5DZIEŃ 5
CHIANG MAI

ZOSTAŃ MACHUDEM I OPIEKUNEM SŁONI
Przed południem rozpoczyna się projekt „być jak Machud uczestnicy naszej wyprawy wyruszą do wioski Karenów aby zamienić się w machuda- opiekuna słoni i przynajmniej przez jeden dzień pomagać tym majestatycznym zwierzętom, tak jak robią to Karenowie od pokoleń. Szkolenie zostanie zorganizowane przez bardzo doświadczonych Mahudów, czyli przez osoby, które trenują słonie i przekazują swoja wiedzę z ojca na syna. Grupa zostanie ubrana w specjalne stroje i rozpocznie kilkugodzinną przygodę ucząc się opieki nad słonie, jego zachowań i behawioru oraz języka jakim porozumiewają się machudzi ze słoniem. Język ciała, gesty machuda i komendy ułatwiają komunikowanie się z tym potężnym zwierzęciem. Każdy będzie też musiał nauczyć się jak machud myje słonia w rzece. Lunch w obozie machudów .Popołudniu powrót do Chiang Mai. Wieczorem po kolacji zasłużony masaż.

la7DZIEŃ 6
CHIANG MAI
Rano po śniadaniu wycieczka do świątyni Wat Phra That Doi Suthep.
Na szczyt góry na wysokość 1056 m n.p.m. – gdzie została zbudowana złota stupa w centrum krajobrazowego parku i jest to najważniejsza świątynia na północy Tajlandii. Przejazd songhtao tradycyjnym tajskim rodzajem transportu (obudowany pick-up) na teren wioski Ban Doi Pui plemienia Hmong położonej na zboczu góry Suthep. Powrót do Chiang Mai i zwiedzanie wspaniałych zabytków: buddyjskich świątyń, historycznych ruin i miejsc niezwykłych. Po lunchu przejazd i wizyta w eco fabryczce gdzie odchody słoni są przetwarzane w procesie czyszczenia na ekologiczny papier, używany do pamiątkowych kartek, kopert etc. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

tajlandia4DZIEŃ 7
CHIANG MAI/CHIANG RAI

Tego dnia rano po wczesnym śniadaniu przejazd do Chiang Rai i po zakwaterowaniu w hotelu zamienimy się tajskich farmerów nauczymy się jak sadzić ryż i jak opiekować się plantacjami ananasów. Lokalni gospodarze wprowadzą nas w arkana codziennego życia tajskiego farmera. Wieczorem kolacja w hotelu.

masazDZIEŃ 8
CHIANG RAI
Tego dnia po śniadaniu zwiedzimy słynną Białą świątynie zbudowaną według projektu znanego tajskiego artysty, którego galerię sztuki znajdującą się nieopodal również odwiedzimy. Kolejnym punktem jest wizyta w galerii sztuki na wolnym powietrzu znajdującej się na północ od Chiang Rai. Odwiedzimy gorące źródła gdzie zakosztujemy tradycyjnego tajskiego masażu. Po południu wizyta w tradycyjnym tajskim centrum ceramiki. Wieczorem kolacja przygotowana z naturalnych produktów z rejonu Chiang Rai.

tajlandia5DZIEŃ 9
CHIANG RAI/LUANG PRABANG
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Chiang Mai i przelot do Luang Prabang w Laosie.
Zakwaterowanie w Hotelu 4* w pobliżu rzeki Mekong. Tradycyjna sauna laotańska – dla odważnych!
Kolacja w słynnej restauracji w starym mieście.
Wieczorne życie w Luang Prabang, spacer po nocnym bazarze. Powrót do hotelu i nocleg.

tajlandia6DZIEŃ 10
LUANG PRABANG / KHUANG XI
Po śniadaniu wyruszamy z Luang Prabang na trekking do wodospadów Khuang Xi położonych 30 km za miastem (start trekkingu ok. 9.30. Jest to treking podczas, którego będziemy w wiosce ludu Khmu. Kolejnym eco projektem w który grupa zaangażuje się podczas tej wyprawy jest pomoc lokalnej szkole w niewielkiej wiosce Khmu w obszarze Laosu Północnego. Uczestnicy będą mieli okazje zetknąć się z jej problemami podczas pobytu w wiosce. Poznamy starszyznę i będziemy mogli zaoferować pomoc lokalnej szkole w formie materiałów i przyborów szkolnych dla dzieci. (Koszty projektów i pomocy są już uwzględnione w finalnej cenie eco wyprawy).
Wyprawa rusza górskim szlakiem by dotrzeć do krystalicznych i pięknych wodospadów Tad Kuang Xi położonych 35 km od Luang Prabang. Szlak z wioski Khmu będzie przebiegał przez lasy i doliny usiane poletkami ryżu górskiego. Po trudach trekkingu relaks i kąpiel w turkusowych lagunach wodospadu. Następnie lunch w stylu laotańskim. Powrót do Luang Prabang ok. 17.00. Laotański masaż po trudach dnia. Kolacja i nocleg

DZItaj222EŃ 11

LUANG PRABANG / GROTY PAK OU

6:30 Kawa w hotelu.
7:00 obserwacja tradycyjnej Buddyjskiej Ceremonii Jałmużny – buddyjscy mnisi wychodzą ze swych klasztorów na ulice Luang Prabang w niezwykłym pochodzie w celu otrzymania jałmużny od lokalnej ludności, jest to tradycja buddyjska. Mnisi swym szafranowym konduktem tworzą jedyny taki spektakl na świecie. Powrót na śniadaniu przejazd i zwiedzanie pałacu a następnie rejs długimi łodziami Mekongiem do historycznych buddyjskich grot Pak Ou. Wizyta w tradycyjnej laotańskiej wiosce w której produkuje się Lao whisky. Podczas wizyty degustacja lokalnego alkoholu. Powrót do Luang Prabang. Po trudach dnia kolacja w jednej z urokliwych restauracyjek.

taj111DZIEŃ 12 LUANG PRABANG / KO SAMET
Po śniadaniu czas na pakowanie się i odpoczynek. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko. Przelot z Luang Prabang do Bangkoku.
Po przylocie do Bangkoku załatwienie formalności granicznych i odbiór bagaży. Przejazd (3h) autokarem do portu Ban Phe niedaleko wyspy Ko Samet. Następnie przepłynięcie łodzią motorową z portu w Ban Phe na rajską wyspę Ko Samet. Po wyjściu z łodzi motorowej przejście do recepcji w Resorcie Sai Kaew Beach Resort. Równie rajski, jak sama wyspa jest hotel położony tuż przy dwóch pięknych plażach. Powitanie i zakwaterowanie uczestników w luksusowych pokojach.
Lunch oraz relaks po długiej podróży.
Odpoczynkowi sprzyjać będzie prawdziwy, tajski masaż. Będzie to okazja do odprężenia się po długim przelocie. Po kolacji w lokalnej restauracji, chwila relaksu nad basenem. Nocleg w resorcie.

kambo4DZIEŃ 13
KO SAMET
Rano po śniadaniu, ruszymy na eksplorację wyspy. Każdy z uczestników wybierze i dosiądzie skuter lub zakryty picup zwany songtao, który jest typowym środkiem transportu na wyspie Ko Samet. Z resortu ruszymy na naszych skuterach prosto do buddyjskiej świątyni, aby każdy mógł uzyskać błogosławieństwo mnicha w tradycyjnej tajskiej ceremonii. Po skuterowej wyprawie pojedziemy na 1-godzinną, indywidualną lekcje gotowania z kucharzem. Poznamy wstęp tajskiej sztuki kulinarnej specjalizującej się w przygotowaniu tradycyjnych, lokalnych potraw. To, co uda nam się przyrządzić pod okiem kucharza, podane zostanie na lunch. Powrót do hotelu oraz relaks na basenie i na rajskiej plaży. Wieczorem kolacja i degustacja piwa tajskiego.

la1DZIEŃ 14
KO SAMET

Rano po śniadaniu relaks i odpoczynek lunch i wykwaterowanie z hotelu po południu. Po drodze na lotnisko wczesna kolacja. Wylot z Bangkoku do Europy.

lotDZIEŃ 15
Lądowanie w Warszawie w godzinach przedpołudniowych

Termin:  Listopad 2022
Ilość dni: 15
Liczba uczestników: 6-10 osoby
Cena: 3990 USD/ os.


Cena zawiera:
Przelot na trasie Warszawa – Bangkok, Bangkok – Warszawa, Bangkok- Chiang Mai, Chiang Mai- Luang Prabang, Luang Prabang- Bangkok
Noclegi w pokojach 2-osobowych
Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje wg programu
Napoje bezalkoholowe do posiłków: po 1 do lunchu i do kolacji, do śniadania kawa lub herbata
Atrakcje wymienione w programie
Bilety wstępów według programu
Ubezpieczenie AXA: NNW 4 000 €, KL 30 000 € ubezpieczenie bagażu 400 €
Opieka jednego przewodnika EcoGlobe travel podczas wyjazdu
Opieka przewodników lokalnych


Cena nie zawiera:
Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów innych niż wymienione w programie
Wydatków natury osobistej
Zwyczajowych napiwków
Dopłata do jednoosobowego pokoju 880 USD
Innych świadczeń niż wymienione powyżej
Podatku VAT (0%)
W sprawie oferty proszę o kontakt:  Jarosław Nowak tel. 502 113 632