Wielkanoc na Filipinach – podróże indywidualne

Zapraszamy na wyprawę do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Filipinach w czasie świąt Wielkanocnych. Podczas Wielkiejnocy w San Fernando odbywa się ceremonia jak najwierniejszego odtworzenia dnia ukrzyżowania Chrystusa, biczowanie i krzyżowanie ochotników na pamiątkę Męki Pańskiej …

Zapraszamy na unikalną przygodę w azjatyckim przyczółku chrześcijaństwa. Filipiny to kraj bajecznych, piaszczystych plaż, pięknych kościołów i wzgórz pokrytych kakaowcami. To miejsce, które zwiedza się z zachwytem, ale i gdzie z ogromną przyjemnością się wypoczywa. Uczestnicy imprezy będą mieli okazje na zapoznanie się z egzotyczną kulturą i tropikalną florą. Nie zabraknie też błogiego lenistwa pod palmami oraz eksploracji świata podwodnego.

flightDZIEŃ 1
WARSZAWA/WYLOT Z POLSKI DO MANILI


Spotkanie na międzynarodowym lotnisku im.Fryderyka Chopina w Warszawie, po odprawie przelot do Manili na Filipinach.
Filipiny …już sama nazwa pobudza wyobrażnie. To państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, którego położenie w strefie klimatu równikowego oraz pacyficznego pierścienia ognia powoduje , że Filipiny są jednym z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z 7107 wysp, z ok.92 milionami mieszkańców

OLYMPUS DIGITAL CAMERADZIEŃ 2
MANILA


Przylot do Manili w godzinach wieczornych, przejazd z lotniska do miasteczka Angeles usytuowanego w pobliżu wulkanu Pina Tubo. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu 4* położonego w centrum miasteczka. Po dotarciu do hotelu powitalny drink i zakwaterowanie. Wieczorem uroczysta powitalna kolacja.

MANILA
Stolica Filipin, położona na wyspie Luzon. Przed podbojem Filipin przez Hiszpanów. Manila była ośrodkiem plemienia Tagalów, natomiast po podboju- siedzibą gubernatora. W latach 1762-1764 zostało zajęte przez Brytyjczyków. W latach 1946-1948 i od 1976 roku jest stolicą Filipin. Obecnie miasto liczy 22 miliony mieszkańców.

DZIEŃ 3OLYMPUS DIGITAL CAMERA
SAN FERNANDO/ANGELES


Po śniadaniu przejazd na ceremonie do miasteczka San Fernando de Pampanga.
Po wczesnym śniadaniu przejazd do San Fernando by zobaczyć niezwykłą ceremonie .Podczas Świąt Wielkiejnocy drogą z centrum San Fernando do San Pedro Cutut kroczą dziesiątki mężczyzn i kobiet. Cała ceremonia jest formą jak najwierniejszego odtworzenia dnia ukrzyżowania Chrystusa. Odbywa się tu biczowanie i ukrzyżowanie ochotników na pamiątkę Męki Pańskiej jest to zwane inaczej Pampanga, odbywa się to w Wielki Piątek.
Wieczorem kolacja w restauracji w Angeles.

filipiny_d4DZIEŃ 4
PUERTO PRINCESSA-PALAWAN


Rano po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Puerto Princessa na wyspę Palawan. Wyspa Palawan jest określana jako filipińska ostatnia granica, na której ostała się nieskażona przyroda i czyste środowisko. To jedno z najlepszych miejsc do obserwacji dzikiej przyrody w naturalnym środowisku. Transfer do resortu na wybrzeżu. Wizyta na farmie krokodyli i farmie motyli, gdzie oglądać można najpiękniejsze i najrzadsze motyle Filipin. Po południu transfer do hotelu. Odpoczynek przy basenie lub na plaży. Wieczorem kolacja w hotelu 4*. Nocleg.

filipiny_d5DZIEŃ 5
PALAWAN/SABANG


Wyjazd po śniadaniu na wycieczkę do Sabang. Rejs podziemną rzeką pozwala poczuć się naprawdę jak bohaterowie powieści Juliusz Verna Podróż do wnętrza ziemi. Wejście do tej ogromnej jaskini znajduje się ponad 5 kilometrów od wioski Sabang. Przejazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa. Spacer przez las deszczowy do jaskini św. Pawła. Spływ podziemną rzeką, wijącą się wśród malowniczych jaskiń. Podziemna rzeka Puerto Princesa została w 2011 r. uznana przez internetową społeczność za jeden z 7 nowych Cudów Świata. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

filipiny_d6DZIEŃ 6
PALAWAN/CEBU


Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko na Puerto Princesa i lot na Cebu. Przelot na wyspę Cebu , która uważana jest za najciekawszą pod względem historycznym wyspę Filipin. Cebu została „odkryta” w 1521 r. przez Ferdynanda Magellana. Zwiedzanie Cebu oraz Krzyża Magellana, będącego znanym punktem orientacyjnym, gdzie odprawiano pierwszą mszę. A następnie zwiedzanie najstarszej w kraju fortecy San Pedro- symbol wyspy oraz Bazyliki św. Dzieciątka. Przejazd z powrotem na wyspę Mactan, gdzie zginął Ferdynand Magellan w bitwie pod Lapu Lapu. Wizyta w fabryce produkującej gitary. Kolacja i nocleg na wyspie Makatan w resorcie nad brzegiem morza.

filipiny_d7DZIEŃ 7
CEBU / BOHOL


Po wczesnym śniadaniu transfer i rejs wodolotem do Tagbilaran na wyspie Bohol, uważanej za jedną z najpiękniejszych wysp Filipin. Transfer do resortu 4* na wyspie Pangalo. Zakwaterowanie i snorkeling na pobliskich rafach (opcja nurkowania). Zwiedzanie wyspy jepnejami, wizyta w starej katedrze i na kultowej plaży white beach. Wieczorem kolacja w resorcie i impreza na white beach.

filipiny_d8DZIEŃ 8
BOHOL


Po wczesnym śniadaniu wyprawa na obserwację delfinów i snorkeling w okolicy wyspy Pangalo.
Po powrocie przejazd na teren Wzgórz Czekoladowych, czyli tysiąca wapiennych kopców, które jesienne słońce barwi na kolor czekoladowy. W drodze powrotnej spacer po lesie jest okazją do spotkania z maleńkim wyrakiem.
Wyraki zamieszkujące m.in. lasy Filipin należą do rodziny naczelnych, osiągają długość ok. 15 cm i śpią zawsze z jednym otwartym okiem.
Powrót do resortu. Po kolacji party na pływającej wyspie resortu Bluewatter Pangalo.

filipiny_d9DZIEŃ 9
BOHOL / CEBU / BORACAY


Po śniadaniu transfer szybką łodzią do Cebu na lotnisko i przelot na wyspę Boracay. Przepiękna, malownicza wyspa Boracay to jedna z najpiękniejszych wysp Filipin. Zakwaterowanie w Boracay Regency Resort. Popołudniu snorkeling (nurkowanie opcjonalne). Wieczorem kolacja i zabawa w jednym z klubów na plaży przy muzyce na żywo !

BORACAY

Leżąca na morzu Filipińskim Boracay to wyspa szczęścia i zabawy – jak ją                                                                                         nazywają sami Filipińczycy. Na Boracay znajduje się jedna z najbardziej znanych rajskich plaż na Filipinach, ma ok.7 km długości i jest idealna jako miejsce relaksu. Nad morzem położone są bary, puby, restauracje i nocne kluby z możliwością tańców do samego rana.

filipiny_d10DZIEŃ 10
BORACAY


Po śniadaniu rejs lokalnymi katamaranami. Kolacja w restauracji na plaży.

filipiny_d11DZIEŃ 11

BORACAY

Po śniadaniu relaks na plaży. Popołudnu snorkeling (nurkowanie opcjonalne). Wieczorem kolacja pożegnalna i zabawa w jednym z klubów na plaży przy muzyce na żywo !

filipiny_d12DZIEŃ 12
BORACAY/MANILA


Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko oraz przelot do Manili. W Manili transfer i zwiedzanie stolicy Filipin, wizyta w Nowej i Starej Manili (Intramuros). Zwiedzanie katolickich kościołów Manili. Przejazd do Fortu Santiago – symbolu władzy hiszpańskiej nad Filipinami. Powrót na lotnisko na lot do Europy. Nocny przelot do Europy.

filipiny_d6DZIEŃ 13
WARSZAWA


Rano przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

DODATKOWY ATUT WYJAZDU:
Grupa będzie pod opieką bardzo doświadczonego polskiego przewodnika Jarosława Nowaka, który przez wiele lat prowadził nawet najbardziej wymagające wyprawy i ekspedycje w Azji. Swoją wiedzą na temat plemion, antropologii, zwierząt i geografii całego regionu dzielił się na antenie TVP 2 oraz TVN oraz wielokrotnie na różnego rodzaju pokazach slajdów, pisząc artykuły do gazet oraz w audycjach radiowych.


„Wielkanoc na Filipinach”

MIEJSCE AKCJI: FILIPINY

  • TERMIN: kwiecień 2023
  • DŁUGOŚĆ: 13 DNI
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: 6-10 osób
  • ZAKWATEROWANIE: hotel 4* i 5*
  • WYŻYWIENIE: śniadania, kolacje

CENA: 3990 USD / OSOBĘ


CENA ZAWIERA:
• Przelot na trasie WARSZAWA – MANILA -WARSZAWA.
• Przeloty wewnętrzne MANILA – PERTO PRINCESA – CEBU – BORACAY – MANILA.
• Wyżywienie: śniadania, kolacje.
• Transport w kraju docelowym.
• Atrakcje wymienione w programie.
• Bilety wstępów według programu.
• Ubezpieczenie UNIQA  KL 30.000 EURO PLN.
• Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu.
• Opiekę przewodnika EcoGlobe Travel.
• Opiekę przewodników lokalnych.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Napojów alkoholowych, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie.
• Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – dopłata 890 USD
• Wydatków natury osobistej.
• Zwyczajowych napiwków.
• Innych świadczeń niż wymienione powyżej.
• Podatku VAT (0%).

W SPRAWIE OFERTY PROSZĘ O KONTAKT:
Jarosław Nowak
+48 502 113 632
jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl
www:ecoglobetravel.pl