Królestwo Bhutanu, Nepal, Mustang Północny – podróże indywidualne

ZAPOMNIANE KRÓLESTWA !

To podróż do jednego z najbardziej niezwykłych i zadziwiających miejsc w Azji – Bhutanu, Nepalu i Mustangu Północnego; wyprawa dla miłośników przygody pragnących poczuć klimat najpotężniejszych gór świata oraz zasmakować miejsc odludnych, dzikich i niedostępnych. Połączenie eksploracji i przygody daje gwarancje przeżycia niezapomnianych dni w zapomnianych królestwach himalajskich.

Mustang Północny to Buddyjskie Królestwo Lo, przez obcokrajowców nazywane Mustangiem, leży na północ od ośmiotysięczników Annapurny i Daulagiri, na wyżynie między Nepalem a Tybetem. Do 1992 roku nikt nie odwiedzał tej krainy, nieosiągalnej za himalajskim łańcuchem gór o 6000 m wysokości, spowitej nimbem tajemnicy; obecnie zaledwie do tysiąca osób rocznie otrzymuje pozwolenie na pieszą wędrówkę z Jomsom do stolicy zwanej Lo Mantang. Rdzenni mieszkańcy tej ziemi, Lobowie, żyją ostrożnie, nie zakłócając ścisłych praw ekologii. Do mustangu dociera się poprzez przełom rzeki Kali Gandaki. Dziś Mustang Północny jest częścią Nepalu.

Czy jesteś gotowy na prawdziwe wyzwanie?

krol_d11.DZIEŃ
WARSZAWA


Spotkanie i przywitanie przyszłych adeptów trekkingu wysokogórskiego na lotnisku w Warszawie. Rozdanie dokumentów podróży. Wylot do Katman-du przez Katar.

krol_d22.DZIEŃ
KATMANDU


Popołudniowy przylot do Katmandu. Zakwaterowanie w centrum Katman-du w uroczym hotelu 4*, krótki odpoczynek po długiej podróży. Uroczysta powitalna kolacja i wieczorny spacer po starej dzielnicy Katmandu -Tamelu. Ostatnie zakupy sprzętu niezbędnego do ekspedycji. Przed wspi-naczka warto zatroszczyć się o przychylność przyrody dlatego odwiedzimy buddyjską stupę, a dla kurażu na zakończenie dnia wizyta w dzielnicy ba-rów i klubów. Nocleg w hotelu.

krol_d33 DZIEŃ
KATMANDU/PARO/THIMPU

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w nad Himalajami do Królestwa Bhutanu na osławione lotnisko w Paro! Piękny panoramiczny lot z widokiem na ośmiotysięczniki (Mt. Everest, Mt. Kanchanjunga). Lądowanie w Paro i lunch w hotelu i przejazd ok. 2 godziny do Stolicy Bhutanu do Thimpu. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer wieczorny po mieście do wielkiej stupy. Kolacja i nocleg. Wieczorem rajd lokalną taxi po stolicy królestwa !

krol_d44 DZIEŃ
THIMPU/PARO


Dla chętnych pobudka  o 04.30 rano i wyjazd na wschód słońca w pobliskie pasmo górskie na Doczela – pas 3100mnpm. Z przełęczy widać najwyższe szczyty Bhutanu np.: Kankar Fyn Cum – 7541mnpm. Powrót do hotelu na śniadanie . Po śniadaniu wizyta w żeńskim klasztorze i wyprawa do Chari Monastry położonego koło Thimpu z 1619 r. Twórca tego klasztoru Szap-tung przybył tu w 1616r. Lunch i przejazd do Paro do hotelu. (około 2. 00 godz. min.) Zwiedzanie Paro: wizyta w znajdującym się w budynku daw-nego fortu Ta Dzong – Muzeum Narodowym gromadzącym wyroby rzemiosła, rzeźby, tanki (tybetańskie malowidła na płótnie), broń z okresu inwazji tybetańskiej.

krol_d55 DZIEŃ
PARO/TREKING


Po śniadaniu przejazd z hotelu pod pasmo górskie na szczycie którego znajdują się najwspanialsze wykute w skale klasztory buddyjskie Bhutanu zwane – Gniazdami Tygrysimi. Trekking do klasztorów. Przekąski w formie krakersów i herbaty w górskim schronisku w połowie drogi do celu. Kontynuacja trekingu i po dotarciu na szczyt zwiedzanie klasztoru Taksang. Powrót do hotelu i lunch. Po lunchu wizyta w Paro Rinpung Dzong – szkole klasztornej, kształcącej mnichów buddyjskich, będącej jednocześnie siedzibą administratora okręgu Paro i wizyta w lokalnej wiosce. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg.

krol_d66 DZIEŃ
PARO/KATMANDU


Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Paro i spektakularny lot powrotny do Katmandu z panoramą Himalajów w tle. Zakwaterowanie i spacer po Tamelu historycznej dzielnicy Kathmandu oraz czas na zakupy. Kolacja newarska (nepalska w restauracji w centrum Katmandu). Dla chętnych eksploracja nocnych klubów Katmandu. Nocleg.

krol_d77 DZIEŃ
KATMANDU/POKHARA 823m


Po śniadaniu przejazd z Katmandu górską drogą do Pokary. Droga wije się serpentynami po zboczach, wysokie urwiska i na nich przylepione maleńkie domki i tarasowe pola ryżowe to widoki pozostające na długo w pamięci. Po drodze pełen wrażeń rafting na rzece Trisuli – ok. 3 godz. Dotarcie do Pokary. Zakwaterowanie oraz kolacja w dzielnicy zwanej na Lake Side w Pokarze położonej nad malowniczym jeziorem Pewa. Nocleg w hotelu.

krol_d88 DZIEŃ
POKARA/JOMSOM/KAGBENI 2,858 m- 4-5 hrs


Wczesne śniadanie i przelot do Jomsom ok. 20min między Annapurną i Dhaulagiri. Po wylądowaniu , rejestracja w lokalnym biurze policji turystycznej i przejście do Kagbeni (2800 m.). Marsz tego dnia zajmie około 4 – 5 godzin. W Kagbeni odwiedzimy stary tybetański klasztor, a jeśli pogoda dopisze ujrzymy przepiękny szczyt Nilgiri wznoszący się na horyzoncie. Nocleg i kolacja w jednym z lokalnych teahouse.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA9 DZIEŃ
KAGBENI/CHELE 3,005m. 5-6 hrs.


Po śniadaniu sprawdzenie permitów i wkraczamy do mustangu północnego. Przejście przez wioskę Tangbe, następnie przez Chhusang do Chele (3050 m), dziś wędrówka zajmie około 6 godzin, przez pierwszą godzinę będzie stromo pod górę, ale reszta trasy wiedzie łagodnymi podejściami w górę doliny rzeki Kali Ghandaki. Kolacja i nocleg w Chele.

krol_d1010 DZIEŃ
CHELE/ SANGBOCZE 3,475m. 6-7 hrs.


Przejście do Sangboche (3860 m), w trasie będziemy około 6 – 7 godzin, przekroczymy przełęcz Yamda La Pass 3,624m – widoki na Tilicho Peak, Yakawa Kang i Damodar Danda, pierwsze 4 godziny to dość stroma wspinaczka w górę. Lunch. Następnie przejdziemy przez wioskę Samar i łagodnym zejściem schodzimy z góry. Nocleg i kolacja w Sangboche.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA11 DZIEŃ
SANGBOCZE/GHAYMI/CHARANG 3,520 m. 8-8 hrs.


Przejście do Charang (3560 m), prawie ośmiogodzinny marsz obfitować będzie w niezwykłe widoki na szczyty Nilgiri oraz Tilicho. Przechodzimy przez Yamada Lo 3,850 m oraz przełęcz Nyi 4,010 m. Przerwa na lunch w Ghaymi. Marsz przez kanion Tsarang Chu do Charang jest ona największą osadą w Mustangu, warto zatrzymać się tutaj by chłonąć zapomnianą kulturę i odwiedzić okoliczne klasztory. Kolacja i nocleg w lokalnym tee house.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA12 DZIEŃ
CHARANG/LOMANTANG 3700m 5-6hrs.


Przejście do Lo Manthang (3809 m), dziś krótki odcinek trasy, który zajmie około 4 – 5 godzin marszu, jednak w czasie dnia będziemy musieli przekroczyć wietrzną przełęcz 3,850m. Kolacja i nocleg w Lo Manghtang.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA13 DZIEŃ
LO MANTANG

Odpoczynek w Lo Manthang. Zwiedzimy otoczoną murami stolice królestwa Lo. Jeszcze do niedawna była zamykana na noc a wejście było przez jedyną bramę. Średniowieczny pałac i trzy buddyjskie Gompy z XV wieku sprawiają wrażenie podróży w czasie. Poznamy fort Kacze pierwsza siedzibę Króla. Buddyjskie Królestwo Lo, przez obcokrajowców nazywane Mustang, leży na wyżynie między Nepalem a Tybetem. Jest opuszczonym i fascynującym miejscem, niegdyś zakazane królestwo, dziś należące do Nepalu, które wciąż ma swojego króla. Do 1992 roku nikt nie odwiedzał tej krainy, obecnie do tysiąca osób rocznie otrzymuje pozwolenie na pieszą wędrówkę z Jomsom do stolicy królestwa. Życie w Lo- Manthang jest takie samo jak przed wiekami. Rdzenni mieszkańcy tej ziemi – Lobowie, są bardzo religijni.  Żyją, nie zakłócając praw ekologii, unikają nadmiernej eksploatacji środowiska, pozostają w zgodzie z maksymą „zostaw w Górnym Mustangu tylko ślady swoich stóp”..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA14 DZIEŃ
MUSTANG/DHAKMAR

Przejście po śniadaniu z Lo Manghtang do Dhakmar (3820 m), marsz ten zajmie nam około 6 – 7 godzin, po drodze odwiedzimy jeden z najstarszych klasztorów w regionie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA15 DZIEŃ
DHAKMAR/GHILING 3,806m 5-6 hrs

Przejście do Ghiling (3570 m), wycieczka zajmie nam 6 godzin, po drodze przekroczymy dwie malownicze przełęcze: Ghemi La oraz Nyi La.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA16 DZIEŃ

GHILING / CHHUSANG 3,050m 5-6 hrs

Przejście do Chhusang (2980 m), marsz zajmie około 6 godzin. Po drodze odwiedzimy świątynię umieszczoną w grocie, ten odcinek trasy jest wyjątkowo piękny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA17 DZIEŃ

CHHUKSANG / KAGBENI 2,700m 6-7 hrs

Ostatni dzień trekkingu w Mustangu północnym. Przejdziemy do Kagbeni i następnie relaks w Kagbeni. Kolacja i nocleg w hoteliku przy lotnisku !

krol_d18

18 DZIEŃ
KAGBENI/POKARA

Poranny przelot do Pokary. Transfer do hotelu, relaks nad jeziorem. Popołudniowy spacer po Pokarze. Kolacja, ostatnie zakupy.

krol_d19

19 DZIEŃ
POKARA/KATMANDU

Po śniadaniu transfer i przejazd do Katmandu. Zakwaterowanie w Katmandu kolacja i szansa do zakupu pamiątek z podróży.

krol_d2020 DZIEŃ

KATMANDU / WYLOT

Poranek w hotelu w Katmandu . Śniadanie i spacer po starym mieście. Po drodze zwiedzanie Katmandu Thamelu. Lunch. Po południu przejazd na lotnisko w Katmandu. Odprawa i wylot do Delhi. Wieczorem wylot z Delhi do Polski.

krol_d2121 DZIEŃ

 WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie. Pożegnanie z uczestnikami wyjazdu zakończenie wyprawy.

ZAPOMNIANE KRÓLESTWA !

KRÓLESTWO BHUTANU , NEPAL, MUSTANGU PÓŁNOCNY


MIEJSCE AKCJI:

  • TERMIN:  PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2022
  • DŁUGOŚĆ: 21 DNI
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: 5-8 osób
  • ZAKWATEROWANIE: hotele 3*, 4*, 5* tee house
  • WYŻYWIENIE: śniadania, lunche i kolacje

CENA: 5.880 USD/OSOBĘ przy 5 – 8 os.

CENA ZAWIERA:

Przeloty na trasie :
Warszawa – Katmandu
Katmandu -Paro – Katmandu
Pokara – Jomsom – Pokara
Katmandu – Warszawa

Noclegi w hotelach, tee housach wg programu w pokojach 2-osobowych

Wyżywienie: śniadania, lunche, kolacje

Napoje: Po 1 napoju bezalkoholowym do lunchu i kolacji

Atrakcje wymienione w programie

Bilety wstępów według programu

Ubezpieczenie AXA NW 4000 Euro, KL 30.000 Euro ubezpieczenie bagażu 400 Euro

Przygotowanie materiałów informacyjnych dla każdego uczestnika wyjazdu

Wizę do Nepalu i Bhutanu oraz permit 500 usd do Mustangu Północnego na 10 dni dla każdego uczestnika (EcoGlobe Travel pośredniczy i pomaga w wydawaniu wiz)

Opieka przewodnika EcoGlobe Travel podczas wyjazdu

Opieka przewodników lokalnych

CENA NIE ZAWIERA:

Napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników.


Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie

Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym – 1120 USD

Wydatków natury osobistej

Innych świadczeń niż wymienione powyżej

Podatku VAT (0%)

Jarosław Nowak
Tel.: +48 502 113-632
jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl
www: ecoglobetravel.pl