Eco Wakacje – Tajlandia Północ-Południe

Wspólnie z Państwem chcemy podczas eko-wakacji do Tajlandii poznać i odkrywać świat wspierając jednocześnie przyrodę i ludzi tam gdzie tego potrzebują. Wyprawa Eco do Tajlandii pozwoli aby nasi uczestnicy mogli wcielić się w rolę mahuda i opiekować się słoniami w Tajlandii Północnej. Poprzez uczestnictwo w projekcie „być jak Mahud” wspieramy słonie oraz poprawiamy jakość ich życia. Koszty projektów i pomocy są uwzględnione w ostatecznej cenie Eco wyprawy. Podczas podróży czeka Państwa niesamowite połączenie krajobrazów, przyrody i dziedzictwa kulturowo-religijnego odwiedzanego regionu. Dopełnieniem wyprawy będzie odpoczynek i relaks na magicznej i egzotycznej wyspie Ko Samui. Zapraszamy Państwa na prawdziwą Eco przygodę w Tajlandii .

tajladnia podróże EcoGlobe travelDzień 1

WARSZAWA

Spotkanie z uczestnikami na lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Powitanie, rozdanie dokumentów podróżny a następnie odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Bangkoku z jedną przesiadką w Europie lub Dubaju.

banDZIEŃ 2

BANGKOK

Po przylocie do Bangkoku załatwienie formalności granicznych i odbiór bagaży. Po wyjściu z lotniska powitanie i przejazd do centrum Bangkoku. Zakwaterowanie w Hotelu 4* w sercu tajskiej stolicy na Silom Rd. Po zakwaterowaniu egzotyczny lunch. Po posiłku zapraszamy do spa tajskiego na dwie godziny masażu tajskiego który rozluźni wszystkich uczestników po długim przelocie. Po powrocie do Hotelu chwila relaxu nad basenem. Wieczorem przejazd nad rzekę Chao Phraya i początek kolacji z muzyką na statku. Podczas rejsu po rzece zobaczymy pięknie oświetlony Bangkok nocą. Po kolacji przejazd na Pat Pong na nocny targ i do dzielnicy rozrywki. Powrotny spacer do hotelu przez ulice Soi Silom. Koordynowany przez przewodnika.

(Lunch, kolacja)


podróże kulinarne Eco Globe TravelDZIEŃ 3

BANGKOK / KANTCHANABURI

Po wczesnym śniadaniu przejazd z hotelu na Damnoensadauk, gdzie znajduje się pływający tajski bazar pełen sprzedawców na łodziach. Niewielkie pływające bar kuchnie rozsiane są po kanałach zwanych Klong. Na tajskich tradycyjnych długich łodziach dopłyniemy do wodnego targu i poznamy tradycje tajskiego bazaru. Zobaczymy oryginalne potrawy, owoce, przyprawy i ręcznie wykonywane pamiątki. Po wizycie na pływającym targu transfer do Kanchanaburi 10.30. podróż zajmie ok. 2 h. Lunch na pływającej restauracji w Kanchanaburi. Po posiłku transfer do Eco Hotelu Riverkwai Jungle Rafts. Z autokaru przesiadamy się na długie łodzie i płyniemy w górę rzeki Kwai do eco resortu, bez prądu. Jedynym sposobem dotarcia do hotelu jest rejs w górę rzeki łodzią.
Zakwaterowanie w domkach na tratwach na rzece Kwai. Tradycyjna tajska kolacja oraz degustacja tajskiego piwa w samym sercu dżungli. Po kolacji dla odważnych spacer z latarkami po dżungli. Nocleg w hotelu.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

tajlandia 4DZIEŃ 4

KANCHANABURI / CHIANG MAI

Rano przed śniadaniem pobudka i poranny tropikalny spacer do lokalnej wioski plemienia Mon. Wizyta w lokalnej świątyni buddyjskiej. Powrót na śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do parku narodowego Erawan. Podczas spaceru przez dżunglę będziemy podziwiać unikatowe wodospady przecinające trasę trekingu oraz niezwykłą tropikalna przyrodę.

Po lunchu w lokalnej restauracji położonej w Parku Narodowym Erewan, przejazd na lotnisko do Bangkoku i przelot do Chiang Mai. Zakwaterowanie w hotelu 4*. Po kolacji dla chętnych spacer po nocnej dzielnicy i zabawa w lokalnych klubach. Nocleg w hotelu.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

laos wyjazd EcoGlobe TravelDZIEŃ 5

CHIANG MAI

Zostań Mahudem opiekunem słoni. 
Przed południem rozpoczyna się projekt „być jak
Mahuduczestnicy naszej wyprawy wyruszą do wioski Karenów aby zamienić się w mahuda-opiekuna słoni i przynajmniej przez jeden dzień pomagać tym majestatycznym zwierzętom, tak jak robią to Karenowie od pokoleń. Szkolenie zostanie zorganizowane przez bardzo doświadczonych Mahudów, czyli przez osoby, które trenują słonie i przekazują swoja wiedzę z ojca na syna. Grupa zostanie ubrana w specjalne stroje i rozpocznie kilkugodzinną przygodę ucząc się opieki nad słoniem, jego zachowań i behawioru oraz języka jakim porozumiewają się mahudzi ze słoniem. Język ciała, gesty mahuda i komendy ułatwiają komunikowanie się z tym potężnym zwierzęciem. Każdy będzie też musiał nauczyć się jak mahud myje słonia w rzece. Lunch w obozie mahudów. Po południu powrót do Chiang Mai. Wieczorem po kolacji zasłużony masaż.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

OLYMPUS DIGITAL CAMERADZIEŃ 6

CHIANG MAI

Rano po śniadaniu wycieczka do świątyń Wat Phra Tha Doi Suthep  Na szczyt góry na wysokość 1056 m n.p.m. – gdzie została zbudowana złota stupa w centrum krajobrazowego parku i jest to najważniejsza świątynia na północy Tajlandii. Przejazd songhtao tradycyjnym tajskim rodzajem transportu (obudowany pick-up) na teren wioski Ban Doi Pui plemienia Hmong położonej na zboczu góry Suthep. Powrót do Chiang Mai i zwiedzanie wspaniałych zabytków: buddyjskich świątyń, historycznych ruin i miejsc niezwykłych.

Po lokalnym lunchu przejazd i wizyta w eco fabryczce gdzie odchody słoni są przetwarzane w procesie czyszczenia na ekologiczny papier, używany do pamiątkowych kartek, kopert etc. Wieczorem kolacja w jednej z lokalnych restauracji. i nocleg w hotelu.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

tajlandia4DZIEŃ 7

CHIANG MAI / CHIANG RAI

Rano po wczesnym śniadaniu przejazd do Chiang Rai i po zakwaterowaniu w hotelu zamienimy się w tajskich farmerów nauczymy się jak sadzić ryż i jak opiekować się plantacjami ananasów. Lokalni gospodarze wprowadzą nas w arkana codziennego życia tajskiego farmera. Lunch po farmersku a wieczorem kolacja w hotelu.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

 

EcoGlobe TravelDZIEŃ 8

CHIANG RAI

Tego dnia po śniadaniu zwiedzimy słynną Białą świątynie zbudowaną według projektu znanego tajskiego artysty, którego galerię sztuki znajdującą się nieopodal również odwiedzimy. Kolejnym punktem jest wizyta w galerii sztuki na wolnym powietrzu znajdującej się na północ od Chiang Rai. Odwiedzimy gorące źródła,  zakosztujemy tradycyjnego tajskiego masażu. Po południu wizyta w tradycyjnym tajskim centrum ceramiki. Wieczorem kolacja przygotowana z naturalnych produktów z rejonu Chiang Rai.

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

          

taj111DZIEŃ 9

CHIANG RAI / KO SAMUI

Rano po śniadaniu przejazd na lotnisko w Chiang Mai i przelot na wyspę Ko Samui. Przejazd do hotelu przy plaży i zakwaterowanie uczestników w pokojach. Relaks po podróży. Dla chętnych możliwość skorzystania z tajskiego masażu, który jest okazją do odprężenia się po długim przelocie. Po kolacji w lokalnej restauracji chwila relaksu nad basenem. Nocleg w resorcie.

 (Śniadanie, Kolacja)

OLYMPUS DIGITAL CAMERADZIEŃ 10

KO SAMUI

Po śniadaniu odpoczynek i relaks na plaży i basenie. Po południu wyruszamy do buddyjskiej świątyni lokalnym transportem songtao. Zobaczymy nocny tajski market gdzie zjemy kolację i poznamy tajemnicę tajskich przysmaków i deserów. Wieczorem powrót do hotelu.

(Śniadanie, Kolacja)

 

tajlandia6DZIEŃ 11

KO SAMUI

Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę objazdową wokół wyspy Samui, zobaczymy i odwiedzimy wodospady Namueang, słynne formacje skalne, świątynię mumii mnicha, świątynię Wat Phra Yai – Big Budda. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

 

filipiny_d11DZIEŃ 12

KO SAMUI

Po śniadaniu czas na plażowanie na rajskim Ko Samui. Około południa pojedziemy na indywidualną lekcje gotowania z kucharzem. Wstęp do tajskiej sztuki kulinarnej specjalizującej się w przygotowaniu tradycyjnych, lokalnych potraw. Całe menu będzie przygotowane z eco produktów które są uprawiane na eco farmie na Ko Samui. To, co uda nam się przyrządzić pod okiem kucharza, podane zostanie na lunch. Powrót do hotelu oraz relaks na basenie i na rajskiej plaży. Wieczorem kolacja i degustacja tajskiego piwa .

(Śniadanie, Lunch, Kolacja)

 

filipiny_d10DZIEŃ 13

KO SAMUI

Rano po śniadaniu, relaks i odpoczynek na rajskiej wyspie Ko Samui.

(Śniadanie, Kolacja)

 

tajlandia 14DZIEŃ 14

KO SAMUI

Rano po śniadaniu ostatnie chwile relaksu i odpoczynku na rajskiej wyspie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w okolicach południa. Po drodze na lotnisko lunch. Wylot z Bangkoku do Europy.

(Śniadanie, lunch)

tajlandia2DZIEŃ 15

WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie w godzinach przedpołudniowych.        

WAKACYJNA TAJLANDIA PÓŁNOC- POŁUDNIE

Termin: lipiec 2023 –  sierpień 2023

Ilość dni:  15 dni

Liczba uczestników:      6 -10 osób

Cena:  3 690 USD / 1 os

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Bangkok, Bangkok – Warszawa, Bangkok- Chiang Mai, Chiang Mai- Ko Samui, Ko Samui- Bangkok
 • Noclegi w Hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych
 • Transport autokar, mini vany, song tao, skutery, łodzie
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, lunche i kolację według programu.
 • Napoje do śniadania: kawa, herbata, soki, woda oraz Napoje bezalkoholowe do posiłków: po 1 do lunchu i do kolacji .
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Bilety wstępów według programu
 • Ubezpieczenie AXA: NNW 4 000 €, KL 30 000 € ubezpieczenie bagażu 400 €
 • Przygotowanie materiałów informacyjnych
 • Opieka jednego przewodnika EcoGlobe Travel podczas wyjazdu
 • Opieka przewodników lokalnych

Cena nie zawiera:

 • Napojów alkoholowych i innych posiłków, oraz napojów niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 780 USD
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych świadczeń niż wymienione powyżej
 • Podatku VAT (0%)

W sprawie oferty proszę o kontakt:  Jarosław Nowak

jaroslaw.nowak@ecoglobetravel.pl, tel. + 48 502 113 632